به گزارش افکارنیوز،

کمیسیون مناظرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پی شدت گرفتن همه‌گیری کرونا  اعلام کرد، تغییراتی را در محل و نحوه قرار گرفتن مناظره کنندگان انتخاباتی اعمال کرده است. بر همین اساس مایک پنس، معاون ترامپ و کامالا هریس، معاون بایدن در روز مناظره به وسیله محافظی شیشه‌ای از یکدیگر جدا خواهند شد.

در این مناظره که روز چهارشنبه برگزار می‌شود علاوه بر جدا شدن کامالا هریس و مایک پنس مجری برنامه نیز توسط محافظ شیشه‌ای از دیگران جدا می‌شود. بنابر اعلام کمیسیون مناظرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محل قرار گرفتن کامالا هریس و مایک پنس دو معاون نامزدهای انتخاباتی آمریکا، هنگام مناظره به وسیله محافظ‌های شیشه‌ای از یکدیگر جدا خواهد شد.

این تصمیم مقامات مسئول برگزاری انتخابات در آمریکا پس از درخواست کمپین انتخاباتی جو بایدن نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و همچنین پیشنهاد مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها  گرفته شده است.

کمپین انتخاباتی ترامپ پس از اعلام جداسازی محل قرار گرفتن مناظره کنندگان توسط حفاظ شیشه‌ای، موافقت خود را با کلیت این طرح اعلام کرده است.

کمپین ترامپ همچنین اعلام کرد مایک پنس نمی‌خواهد در جعبه شیشه‌ای بنشیند. مایک پنس نیز در سخنانی طعنه آمیز گفته است که اگر هریس می‌خواهد در قلعه شیشه‌ای بنشیند مشکلی نیست.

مقامات مسئول برگزاری انتخابات همچنین اعلام کرده‌اند که بر طبق قوانین جدید همراهانی که در محل برگزاری این مناظره حضور دارند باید از ماسک استفاده کنند  و در صورت رعایت نکردن این قانون از جلسه مناظره اخراج خواهند شد.

 مناظره میان هریس و پنس در حالی برگزار خواهد شد که با ترخیص ترامپ از بیمارستان نظامی والتر رید و بازگشت او به کاخ سفید، کمپین انتخاباتی او اعلام کرد که رئیس جمهوری پس از بستری شدن سه روز در بیمارستان به علت ویروس کرونا همچنان قصد دارد تا در دور دوم مناظرات انتخاباتی ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا که قرار است این ماه در میامی برگزار شود حضور یابد.