به گزارش افکارنیوز،

 رونمایی از دستور العمل جدید سازمان غذا و دارو در آمریکا در خصوص واکسن کرونا خشم و انتقاد شدید رئیس جمهور آمریکا را به دنبال داشت.

دونالد ترامپ که در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری، اعلام خبر تولید واکسن در آمریکا را برگ برنده‌ای در روز سوم نوامبر برای خود می‌داند، به سازمان غذا و دارو آمریکا به دلیل تاخیر در ارائه واکسن تاخت. ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: قوانین جدید سازمان غذا و دارو تسریع روند تائید واکسن را تا قبل از روز انتخابات با دشواری مواجهه می‌کند. یک بازی سیاسی دیگر!

به نوشته روزنامه گاردین، سازمان غذا و دارو آمریکا روز سه شنبه به شرکت‌های همکار در تولید واکسن دو ماه فرصت داد تا تازه‌ترین اطلاعات خود در خصوص میزان ایمنی واکسن‌ها ارائه کنند. تصمیم تازه سازمان غذا و دارو آمریکا به این معناست که بی شک تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری واکسن کرونا در دسترس نخواهد بود. این در حالی است که ترامپ برنامه ریزی زیادی روی اعلام تولید واکسن پیش از انتخابات کرده است.

ترامپ بار‌ها پیش از این از تولید واکسن کرونا چند روز پیش از انتخابات سوم نوامبر گفته بود. رئیس جمهور آمریکا که در روز انتخابات جز یک کارنامه ناموفق بویژه در کنترل شیوع کرونا چیزی در دست ندارد، امید زیادی به بهره برداری انتخاباتی از تولید واکسن کرونا بسته بود.