به گزارش افکارنیوز،

حزب جمهوری‌خواه آمریکا هزاران فرد داوطلب را برای نظارت بر مراکز شمارش زودهنگام آرای پستی تهییج کرده‌اند تا بتوانند شواهدی از تقلب در انتخابات پیدا کنند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بیش از ۲۰ فرد مرتبط با این موضوع گفته‌اند، این ناظران در ایالت‌های کلیدی مانند پنسیلوانیا، فلوریدا و ویسکانسین، به دنبال یافتن بی‌نظمی‌های احتمالی به‌خصوص درمورد آرای پستی خواهند بود.

این افراد از اعلام تعداد این افراد خودداری کردند اما کارزار انتخاباتی « دونالد ترامپ » رئیس جمهور آمریکا پیش‌تر اعلام کرده است قصد دارد ۵۰ هزار نفر را به این منظور، به کار گیرد. آن‌ها قرار است فیلم و عکس‌هایی از تخلفات تهیه کنند که جمهوری‌خواهان بتوانند با استناد به آن‌ها ادعای از پیش مطرح شده تقلب را اثبات کنند.

برخی حامیان حقوق رأی‌دهندگان معتقدند چنین اقدامی احتمال افزایش تنش در روزهای منتهی به انتخابات آمریکا را افزایش می‌دهد. نظارت حزبی بر صندوق‌های انتخاباتی در این کشور امری عادی است اما امسال تمرکز کارزار ترامپ بر رأی‌گیری زودهنگام پستی و تأکید بر یافتن شواهد تقلب گسترده، اوضاع را غیرعادی کرده است.

ترامپ با استناد به غیرمعتبر بودن و احتمال بالای تقلب در انتخابات پستی گفته ممکن است نتیجه کلی انتخابات را نپذیرد. او در مناظره انتخاباتی با «جو بایدن» رقیب دموکراتش خطاب به هوادارانش گفت: «به مراکز رأی‌گیری بروید و با دقت زیاد مراقب اوضاع باشید».

این در حالی است که در ایالت کلیدی فلوریدا نزدیک به ۲.۵ میلیون دموکرات خواستار دریافت برگه رأی پستی شده‌اند و در مقابل ۱.۷ میلیون جمهوری‌خواه این درخواست را ثبت کرده‌اند در ایالت پنسیلوانیا نیز چیزی حدود ۱.۲ میلیون حامی حزب دموکرات درخواست برای دریافت برگه رأی پستی را ثبت کرده‌اند که چیزی حدود سه برابر درخواست جمهوری‌خواهان است.