به گزارش افکارنیوز،

خبرگزاری فلسطینی «شهاب»، شامگاه امروز (جمعه)، گزارش داد که مقامات اعزامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ( حماس ) به مسکو با «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا دیدار کرده‌اند.

طبق این گزارش، «موسی ابو مرزوق» رئیس هیأت اعزامی و از اعضای ارشد دفتر سیاسی حماس به همراه دو عضو ارشد این جنبش به نام‌های «حسام بدران» و «محمد العیله» با بوگدانف و تعدادی از مقامات وزارت خارجه دیدار کرده‌اند.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که «رامی الشاعر» سفیر اسبق فلسطین در مسکو و «ولادیمیر سفرنکُف» دیپلمات روس و نماینده روسیه در کمیته‌ چهارجانبه صلح (متشکل از آمریکا، روسیه، سازمان ملل و اتحادیه اروپا) و همچنین «الکسی اسکوسیرف» معاون رئیس بخش خاورمیانه وازرت خارجه روسیه در این دیدار حاضر شده‌اند.

شهاب همچنین گزارش داد که دو طرف آخرین تحولات مربوط به وضعیت فلسطین پس از دیدار دبیران کل گروه‌های فلسطینی در بیروت و همچنین پرونده‌های سه‌گانه «آشتی، رهبری یکپارچه مقاومت مردمی و اصلاح سازمان آزادی‌بخش فلسطین» را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که دو طرف ارائه کمک‌های فوری به غزه در شرایط شیوع ویروس کرونا و اقدامات تل‌آویو در نقض حقوق بین‌الملل را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

این دیدار پس از آن است که روسیه در ماه آگوست گذشته از قصد خود برای دعوت گروه‌های فلسطینی در راستای کمک به روند آشتی میان دو جنبش «فتح»‌ و حماس خبر داده بود.