به گزارش افکارنیوز،

 رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی از رونمایی موشک‌های بالستیک از سوی همسایه شمالی خود همزمان با برگزاری یک رژه نظامی در اوایل روز شنبه خبر داد.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی طی بیانیه‌ای اعلام کرد به نظر می‌رسد پیونگ یانگ در این رژه، تمامی تجهیزات و پرسنل نظامی خود را بسیج کرده است. بنا به اعلام کره جنوبی، رژه نظامی روز شنبه در کره شمالی که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس حزب کارگر این کشور برگزار می‌شود، با نمایش تسلیحات راهبردی تازه دنبال می‌شود.

گفته می‌شود رسانه‌های کره شمالی در خصوص رونمایی از این تسلیحات در رژه امروز اطلاع رسانی نکرده اند. پیش از این مقامات کره جنوبی با استناد به تصاویر ماهواره‌ای اعلام کردند که کره شمالی قصد رونمایی از یک موشک بالستیک قاره پیما یا یک موشک بالستیک زیردریایی جدید را دارد.

پیشتر یک مقام ارشد سئول به یک رسانه محلی گفته است سازمان اطلاعات کره جنوبی و آمریکا متوجه شده اند که کره شمالی در حال انتقال یک موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) همراه با چهار پرتابگر سیار آن به یک کارخانه تولید خودرو در حومه پیونگ یانگ است.

کره شمالی اولین موشک قاره پیما ی خود موسوم به هواسونگ-۱۵ (Hwasong-۱۵) را در سال ۲۰۱۷ آزمایش کرد. پیشتر عنوان شد کره شمالی در سالگرد تاسیس حزب حاکم خود با نمایش این موشک قدرت موشکی خود را به رخ بکشد.