به گزارش افکارنیوز،

وزیر خارجه سابق آمریکا از دونالد ترامپ به دلیل ناکامی و شکست در حفظ آمادگی این کشور برای مقابله با تهدید‌های جدید در عرصه جهانی انتقاد کرد.

هیلاری کلینتون در مطلبی که در نشریه فارین افرز منتشر شد، ضمن انتقاد از هزینه‌های گزاف پنتاگون بر روی سامانه‌های تسلیحاتی قدیمی، از کنگره آمریکا خواست تا بودجه هزینه‌های دفاعی را مورد بررسی قرار دهد، زیرا نظر به دشمنان فعلی آمریکا و با توجه به سامانه‌های تسلیحاتی هزینه بر این کشور که به دروان جنگ سرد بر می‌گردد، آمریکا قادر به رویارویی با دشمنان خود در صورت ضرورت نخواهد بود.

کلینتون خواستار تجدید نظر در بودجه داخلی و نیز دیپلماسی خارجی دولت شد و افزایش سرمایه گذاری‌ها و تقویت صنایع استراتژیک را از مهمترین اقدامات ضروری در برهه کنونی دانست. وزیر خارجه سابق آمریکا گفت رقابت امروز یک مسابقه نظامی سنتی جهانی با استفاده از زور و قدرت نیست.

نامزد سابق دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۱۶ از تخصیص بی رویه بودجه به تسلیحات قدیمی انتقاد کرد و با تأکید بر تهدید‌های جدیدی مانند حملات سایبری، خواستار کاهش بودجه برخی از سیستم‌های تسلیحاتی هزینه بر، به نفع پذیرش یک رویکرد جامع و مدرن‌تر شد.

کلینتون یادآور شد که آمریکا به لطف سیاست‌های دونالد ترامپ در عرصه دفاعی در مسیر نادرستی گام برمی دارد و سوء مدیریت رئیس جمهور فعلی موجب هدایت بودجه دفاعی پنتاگون به سوی تسلیحات قدیمی شده است. رویکری که آمریکا را در عرصه رقابت بین الملل در مقابل رقبای خود دست بسته می‌کند.