به گزارش افکارنیوز،

 «جاسم البخاتی» عضو پارلمان عراق ، از جمع آوری امضا میان اعضای پارلمان برای درخواست میزبانی از «مصطفی الکاظمی » نخست وزیر عراق، خبر داد.

او گفت: نمایندگان پارلمان خواستار حضور نخست وزیر در جلسه‌ای ویژه بررسی سفر به واشنگتن و دستاور‌های مذاکره با آمریکا هستند.

نماینده پارلمان عراق افزود: تاکنون بیش از ۵۱ نماینده درخواست رسمی برای میزبانی الکاظمی را امضا کرده اند. هدف از برگزاری نشستی با حضور نخست وزیر اطلاع از مسائلی است که پس از مذاکره بغداد-واشگتن به دست آمده است و همچنین بررسی مسئله خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق است.

او همچنین اعلام کرد: پارلمان در روز‌های آینده میزبان نخست وزیر و وزیر دارایی برای بحث و بررسی شماری از پرونده‌های مهم کشور خواهد بود.

مصطفی الکاظمی هفته گذشته اعلام کرد که در گفتگوی راهبردی با واشنگتن توافقاتی در زمینه باز استقرار نیرو‌های آمریکایی در عراق و خروج این نیرو‌ها از پایگاه‌های نظامی عراق به دست آمد و دو هزار و پانصد نظامی آمریکایی هم از این کشور خارج شده‌اند.

نخست‌وزیر عراق افزود: پیش از سفرم به واشنگتن با همه احزاب و گروه‌های سیاسی عراق دیدار داشتم و برخی از گروه‌ها از من خواستند با آمریکایی‌ها در خصوص اینکه طی هشت سال از عراق خارج شوند، گفتگو کنم و من با مقامات آمریکایی مذاکره کردم و برای مدت سه سال توافق کردیم.

الکاظمی اعلام کرد: آمریکا با اشغال عراق اشتباه بزرگی انجام داد. در برقراری روابط با آمریکا باید منافع ما در زمینه‌های اقتصادی‌، آموزش، بهداشت و امنیت حفظ شود. ما هیچ تهدیدی از جانب آمریکا در مورد تعطیلی سفارتش در بغداد دریافت نکردیم و هیچ تهدیدی را از جانب هر کشوری که باشد، نمی‌پذیریم. آمریکا تنها در خصوص حمله به هیئت‌های دیپلماتیک ابراز نگرانی کرده است و ما جدیت خود را در تلاش برای فراهم  کردن امنیت هیئت‌های دیپلماتیک بیان کرده ایم. باید اذعان کنیم این فقط نگرانی آمریکا نیست بلکه همه هیئت‌های دیپلماتیک کشور‌های جهان و کشور‌های اروپایی و عربی در این خصوص ابراز نگرانی کرده‌اند.