به گزارش افکارنیوز،

 کامالا هریس، معاون جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا گفت: اولویت ترامپ و جمهوریخواهان مردم آمریکا نیستند. او اهمیتی برای مردم قائل نیست.

هریس افزود: برای بررسی صلاحیت ایمی کانی برت، نامزد تصدی پست قاضی دیوان عالی آمریکا بیش از ۵۰ نفر را در یک اتاق با در‌های بسته در کنار هم برای چندین ساعت جمع کرده اند. این در حالیست که کشور ما با ویروس مرگبار کرونا که از طریق هوا منتقل می‌شود، روبرو است. این کمیته با درخواست عقلانی افراد برای حفظ سلامتی خود و از جمله اجباری کردن آزمایش کرونا برای تمامی اعضاء با وجود ابتلای برخی از سناتور‌ها به کرونا مخالفت کرده است.

وی تاکید کرد: با توجه به اقدام غیرمسئولانه در رابطه با ابتلا به کرونا در سنا، رهبران جمهوریخواه سنا جلسه این هفته صحن این مجلس را لغو کردند تا از سلامتی اعضاء و کارکنان محافظت کنند. تصمیم برای برگزاری این جلسه استماع اقدامی زشت است و کارکنان بخش‌های مختلف سنا و پلیس محافظت کننده از سنا را در معرض ابتلا به کرونا و خطر قرار می‌دهد. لازم به اشاره نیست که در حالیکه ده‌ها میلیون آمریکایی برای پرداخت هزینه‌های خود با مشکل روبرو هستند سنا باید به بررسی طرح اعطای بسته کمک اولویت دهد و حمایت مالی از خانواده‌های اسیب دیده را فراهم کند. مردم آمریکا به کمک نیاز دارند تا بتوانند اجاره خانه و دیگر هزینه‌های خود را پرداخت کنند.

هریس تصریح کرد ما باید از افرادی که کار خود را از دست داده اند پشتیبانی لازم را داشته باشیم و به والدین کمک کنیم تا بتوانند غذا را بر سر میز برای فرزندان خود قرار دهند. کسب و کار‌های کوچک به کمک نیاز دارند. ما باید همچنین به شهر‌های بزرگ و کوچک و بیمارستان‌ها کمک کنیم، زیرا کرونا آن‌ها را زمین گیر کرده و کمر آن‌ها را شکسته است.

معاون بایدن گفت لایحه مجلس نمایندگان می‌تواند به کسب و کار‌های کوچک برای فائق آمدن بر این بحران کمک کند. اما سنای تحت کنترل جمهوری خواهان ۱۵۰ روز است که اقدامی برای بررسی آن انجام نداده است. در این حال این کمیته عجله زیادی برای تایید نامزد معرفی شده رئیس جمهور برای دیوان عالی در مدت ۱۶ روز دارد.

او گفت سنای تحت کنترل جمهوری خواهان این موضوع را به طور شفاف اعلام کرده است که عجله در تایید صلاحیت نامزد اعلامی رئیس جمهور برای دیوان عالی مهمتر از حمایت و کمک به مردم آمریکا است. مردم آمریکا در حال آسیب دیدن از این همه گیری مرگبار هستند. آن‌ها همچنین در حال آسیب دیدن از این بحران اقتصادی ویرانگر هستند. اولویت جمهوری خواهان، مردم آمریکا نیست.

وی افزود در حال حاضر جمهوری خواهان اکثریت را در سنا در اختیار دارند و برنامه را آن‌ها تعیین می‌کنند. این موضوع سبب شده است که ما شرایط فعلی وخیم را در کشور داشته باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: ترامپ در تلاش است که حقوق مردم آمریکا را در دهه‌های آتی از بین ببرد. هر آمریکایی باید این موضوع را درک کند که با اعلام نامزدی این فرد "عدالت برابر" براساس قانون اساسی در خطر است. حق رای دادن در خطر است. حقوق کارگران در خطر است. حقوق مصرف کنندگان در خطر است. حق سقط جنین قانونی و ایمن در خطر است. مسئولیت پذیر کردن شرکت‌ها در خطر است. به نظرم این نامزد می‌تواند حق بیمه میلیون‌ها نفر را در میانه این همه گیری از آن‌ها بگیرد.

معاون رقیب انتخاباتی ترامپ افزود ما شاهد مرگ ۲۱۴ هزار آمریکایی بر اثر این همه گیری بوده ایم. من معتقدم که باید به حرف قانون اساسی خود گوش فرادهیم و از دسترسی مردم به بیمه درمانی محافظت کنیم. ما باید منتظر بمانیم و یک قاضی دیگر را پس آنکه آمریکایی‌ها تصمیم بگیرند که چه فردی را در کاخ سفید می‌خواهند، انتخاب کنیم.