به گزارش افکارنیوز، "امین حطیط" سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان در گفتوگو با فارس با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه جفری فلتمن وزیر خارجه آمریکا در سفر آینده خود به لبنان دو طرح کودتا برای براندازی دولت بشار اسد در سوریه و کودتای سیاسی برای حذف ۸ مارس در لبنان را در دستور کار خود دارد، گفت: چنین اخباری صحت دارد و در حقیقت آمریکا همواره توطئهها و طرحهایی برای انتقام از سوریه و لبنان در پیش گرفته است.

وی آمریکا را فرمانده اصلی جبهه دشمن علیه سوریه برشمرد و با بیان اینکه طرح‌های گذشته آمریکا جهت سرنگونی نظام بشار اسد که از ۱۴ ماه گذشته آغاز شده است به شکست منتهی شده است، ‌افزود: بعد از اینکه سناریوی آمریکا و متحدانش برای به خیابان‌ها کشاندن مردم سوریه، تجزیه ارتش دمشق و موضوع دخالت نظامی زیر پوشش شورای امنیت شکست خورد، اینک سعی دارد کارت بازی با تروریسم در سوریه را تجربه کند.

حطیط تروریسم و توطئه‌های داخلی علیه سوریه را از جمله استراتژی‌های آینده‌ آمریکا علیه سوریه خواند و گفت: جفری فلتمن در صدد رهبری توطئه‌های سیاسی، رسانه‌ای و اقتصادی علیه سوریه است که این توطئه‌ها از دو بعد داخل سوریه و از مناطق اطراف هدایت و اجرا می‌شوند.

وی با اشاره به مطالب منتشر شده در رسانه‌های لبنان مبنی بر اینکه فلتمن در سفر خود به بیروت با تعدادی از گروه‌های مخالف دولت دیدار خواهد کرد تا بیشترین میزان کمک‌های لوجستیک و نظامی خود را به گروه های مسلح در سوریه برای پیشبرد طرح براندازی دولت بشار اسد در این کشور ارائه کند، تصریح کرد: استراتژی آینده آمریکا از یک هفته پیش آغاز و مدت زمان سه ماهه برای اجرای آن در نظر گرفته شده است.

حطیط اجرای عملیات تروریستی گسترده در داخل سوریه و تخریب تاسیسات زیر بنایی و مراکز نظامی سوریه را یکی از بخش‌های طرح جدید جفری فلتمن علیه سوریه دانست و فاش کرد: قرار است که نظامیان خارجی از جمله ناتو در محلی بیرون سوریه تجمع کرده تا به محض ایجاد ضعف در بنیه سوریه به بهانه‌ تامین امنیت و نجات مردم وارد خاک سوریه شوند.

وی با اشاره به سفرهای مکرر فلتمن به لبنان گفت: معاون وزارت خارجه آمریکا از بیروت می‌خواهد با آنها همکاری کند و با اجازه دادن به معارضان سوری برای تجمع در شمال لبنان آنها را جهت ورود به سوریه – البته به هنگام بر زدن اوضاع داخلی دمشق – مساعدت کند.

حطیط یاد آور شد که فلتمن در سفر به بیروت بر گروه ۱۴ مارس جهت همکاری به منظور سرنگونی بشار اسد فشار خواهد آورد.