به گزارش افکارنیوز،

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در مراسم استقبال از «سوه ووک» همتای کره جنوبی خود در پنتاگون با اشاره به اتحاد نظامی قدرتمند میان ایالات متحده و کره جنوبی، تأکید کرد که دو کشور همچنان متعهد هستند مقامات کره شمالی را به کنار گذاردن زرادخانه هسته‌ای و موشک بالستیک خود وادار سازند.

مارک اسپر در ادامه گفت: «ما موافقیم که برنامه‌های موشک بالستیک و هسته‌ای کره شمالی تهدیدی جدی علیه امنیت و ثبات منطقه و جهان است. در مواجهه با این تهدید و سایر تهدیدها، ایالات متحده به امنیت جمهوری کره [کره جنوبی] متعهد است».

وزیر دفاع آمریکا همچنین از هدف مشترک دولت ایالات متحده و کره جنوبی مبنی بر اجرای فرآیند خلع سلاح هسته‌ای و کامل کره شمالی سخن گفت.

مقامات دفاعی دو کشور ایالات متحده و کره جنوبی همچنین در مورد سیاستهایی برای تقویت ظرفیت‌های بازدارندگی مشترک خود، افزایش همکاری در فضا و فضای سایبری و فراهم سازی تمام شرایط برای انتقال کنترل مؤثر نظامی نیروهای شبه جزیره کره به یک فرمانده از کره جنوبی بحث و گفتگو کردند.

اسپر در ادامه خاطرنشان کرد که این فرآیندی زمان بر است اما ائتلاف را تقویت خواهد کرد.

گفتنی است که از سال ۲۰۱۸ کره شمالی و ایالات متحده در حال انجام مذاکره برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره هستند. «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در نشست سنگاپور در ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعهد و پایبندی خود به خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره را اعلام کردند اما با بروز اختلاف نظرها بر سر زمانبندی فرآیند کاهش تحریم‌ها، این مذاکره‌ها به بن بست کشیده شد.