به گزارش افکارنیوز،

«روپرت مرداک» پیش بینی کرده که « جو بایدن » پیروز انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود. 

«روپرت مرداک» غول رسانه ای و مالک فاکس نیوز پیش بینی کرده که دونالد ترامپ با اختلاف زیاد در انتخابات پیُش رو شکست خواهد خورد.

«روپرت مرداک»، رئیس نیوز کورپ معتقد است که رای دهندگان آمریکایی آماده انتخاب جو بایدن در ماه نوامبر هستند و به همکاران خود می گویند که  فکر می کند رئیس جمهور ترامپ شکست سختی خواهد خورد.

بر اساس گزارش جدیدی از «دیلی بیست»، مرداک به نزدیکان تجاری خود گفت که وی بر این عقیده است که آشوب چهار سال اخیر در زمان ریاست جمهوری ترامپ، رای قاطع جو جو بایدن را که کاندیدایی با ثبات تر به نظر می رسد را در پی خواهد داشت.

مرداک با کنایه به طعنه ترامپ که بایدن را چُرتی می نامد، گفت: بعد از تمام آنچه که خواهد گذشت، مردم آماده انتخاب «جو بایدن چُرتی» می شوند.

این اولین بار نیست که مرداک محافظه کار پیش بینی می کند یک نامزد دموکرات به کاخ سفید می رود، او در سال ۲۰۱۲ درست پیش بینی کرد که باراک اوباما در انتخابات مجدد پیروز می شود.

روزنامه دیلی بیست گزارش داد که یکی از مدیران ارشد نیوز کورپ گفته که مرداک در طول زمستان به طور فزاینده ای از ترامپ ناامید شد و به دنبال حمایت از یک نامزد دموکرات بود و به «مایکل بلومبرگ»، شهردار سابق شهر نیویورک برای نامزدی ریاست جمهوری وی و اینکه از کارزار انتخاباتی وی حمایت می کند، پیشنهاد داده بود.

همچنین مرداک برای هفته ها با ترامپ صحبت نکرده و ابراز داشته که از شکایت های مکرر او در مورد اخبار و مطالبی که از او در فاکس نیوز پخش می شود، خسته شده است.

البته روزنامه نیویورک پست که به مرداک تعلق دارد، همچنان به رویه روتین خود ادامه داده و همچنان به حزب دموکرات می تازد و به تازگی خبر تلاش «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» برای کسب درآمد از شرکت های انرژی چینی را در سرخط خبرهای خود قرار داده است.

«روپرت مرداک» غول رسانه ای جهان که در آمریکا شهرت و نفوذ قابل توجهی دارد، متولد استرالیا است و در آکسفوردشایر انگلستان زندگی می کند و به نوعی خود را از انجام وظایف فاکس و اَبَر شرکت رسانه ای «نیوز کورپ»(News Corp)، نیمه بازنشسته کرده است.

مرداک سال گذشته با فروش دارایی های «فاکس قرن بیست و یکم» به مبلغ ۵۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار به کمپانی دیزنی، پسر ارشد خود «لاکلان» را برای اداره اغلب امور به جای خود منصوب کرد.