نخست وزیران کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی سرانجام با فروش جنگنده‌های اف-۳۵ به امارات موافقت کردند.

سرانجام پس از مدت‌ها کش و قوس فراوان، بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند تل‌آویو موافق فروش جنگنده‌های اف-35 آمریکا به امارات است. در بخشی از این بیانیه آمده است: آمریکا، به زودی قدرت نظامی اسرائیل را توسعه خواهد بخشید و برتری نظامی این رژیم را حفظ خواهد کرد و از این رو اسرائیل مخالفتی با فروش این جنگ افزار به امارات ندارد.

 آمریکا و متحدش صهیونیست آن روز پنج شنبه بیانیه‌ای در جهت حفظ برتری نظامی رژیم صهیونیستی به امضا رساندند.

از ابتدای توافق ننگین سازش میان امارات و رژیم صهیونیستی، موضوع فروش جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکا به ابوظبی از جمله مورد مورد مناقشه دو طرف بوده است. اماراتی‌ها دستیابی به این جنگنده از جمله شروط عادی سازی روابط می‌دانند، اما مقامات رژیم صهیونیستی از همان ابتدا صراحتا با فروش هر گونه جنگنده اف-۳۵ به امارات مخالفت کردند. صهیونیست‌ها نگران هستند تا با دسترسی دیگر کشور‌های خاورمیانه به جنگنده‌های آمریکا، امنیت شکننده آن‌ها به مخاطره بیفتد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در اواسط سپتامبر -درست پس از امضای توافقنامه عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی- اظهار داشت که فروش اف- ۳۵ به ابوظبی و سایر کشور‌های منطقه را رد نمی‌کند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این اظهارات گفت که با معامله هر گونه سلاح از جمله این جنگنده مخالفت خواهد کرد.