مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز از جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات‎ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و معاون او کامالا هریس برای عدم حمایت از واکسن تولید شده کرونا در دولت فعلی انتقاد کرد.

بایدن و هریس پیشتر تولید واکسن مرغوب کرونا در دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را زیر سوال برده بودند و آن را خطری برای مردم قلمداد کرده بودند.

پنس در این مصاحبه اظهار داشت دموکرات‌ها در مورد کیفیت واکسن بحث می‌کنند در حالی که تا ایمنی و تاثیر واکسن ثابت نشود، رئیس جمهور از انتشار آن جلوگیری خواهد کرد.

وی قول داد دولت تا زمانی که ایمن بودن واکسن اثبات نشود آن را توزیع نکند.

پنس در این مصاحبه گفت جو بایدن و کامالا هریس و اندرو کومو، فرماندار نیویورک باید سیاسی بازی با مردم را که زندگی آن‌ها را به خطر می‌اندازد، متوقف کنند و از تضعیف اعتماد آن‌ها به یک واکسن ایمن و موثر دست بردارند.

پیش از این اعلام شد ترامپ با فشار آوردن بر شرکت‌های داروسازی در آمریکا سعی داشت واکسن کرونا را پیش از انجام آزمایش‌های تکمیلی بالینی آن هم درست در روز قبل از انتخابات توزیع کند. اقدامی که مورد انتقاد مقامات پزشکی و همچنین دموکرات‌ها در آمریکا قرار گرفت و به نتیجه نرسید.

همین چند روز پیش بود که دکتر فائوچی، رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا آب پاکی را روی دست ترامپ ریخت و اعلام کرد واکسن کرونا باید تمام مراحل آزمایش‌های‌بالینی را طی‌کند و قبل از انتخابات آماده نخواهد شد

نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اخیرا گفته است اگر در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، به همه مردم کشورش واکسن رایگان کرونا خواهد داد.