به گزارش افکارنیوز،

ایالات متحده آمریکا در ماه‌های گذشته، بعد از قتل « جورج فلوید »، مرد سیاه‌‌پوست آمریکا به صحنه یکی از طولانی‌مدت‌ترین ناآرامی‌های مدنی طی چندین دهه تبیدل شده است. 

روزنامه گاردین در گزارشی امروز پنجشنبه از ثبت دست‌کم ۱۰۰۰ مورد خشونت پلیس علیه شهروندان در جریان این تظاهرات‌ها خبر داده و نوشته از پایان ماه مه میلادی، تقریباً هیچ هفته‌ای نبوده که پلیس مرتکب خشونت بی‌رحمانه علیه یک شهروند یا روزنامه‌نگار نشده باشد. 

داده‌های تحلیل‌شده توسط گاردین نشان می‌دهند در ۵ ماه اول اعتراضات آمریکا   پلیس دست‌کم مرتکب ۹۵۰ مورد خشونت علیه شهروندان و روزنامه‌نگاران شده است. 

روزنامه گاردین نوشته در پایگاه داده‌ای که این رسانه بررسی کرده بیش از ۱۰۰۰ مورد تخلف پلیس وجود دارد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

* بیش از ۵۰۰ مورد استفاده از گلوله‌های مرگبار، اسپری فلفل و گاز اشک‌آور

*۶۰ مورد تجمع غیرقانونی افسران پلیس برای دستگیری معترضان

* ۱۹ مورد بی‌اعتنایی پلیس به گروه‌های راست‌گرا و اعمال استانداردهای دوگانه در مواجهه با تظاهرات‌های نژادپرستان سفیدبرترپندار

*پنج مورد حمله به کادر درمان

* یازده مورد محاصره کردن معترضان

داده‌های گردآوری‌شده در مراحل نخست تنها روی حمله به اصحاب رسانه متمرکز بودند اما بعد از آن گسترش داده شدند تا خشونت‌های پلیس علیه شروندان دیگر را هم پوشش دهند.

بیش از ۲۰۰ مورد از این خشونت‌ها در «پورتلند» اتفاق افتادند. پلیس در این شهر بیش از ۱۱۷۵۰۰ دلار برای گاز اشک‌آور در یک بازه ۶ هفته‌ای استفاده کرد.