به گزارش افکارنیوز،

دیوان عالی آمریکا امروز (پنج‌شنبه) تلاش دوباره حزب جمهوریخواه‌ این کشور برای توقف شمارش آرا پستی بعد از سوم نوامبر (۱۳ آبان) در کارولینای شمالی را رد کرد.

در این میان تنها سه تن از بانفوذترین وکلای دیوان عالی آمریکا با این درخواست موافق بودند.

به نوشته این وبگاه خبری، «ایمی کانی بارت»، نامزد معرفی شده از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، برای عضویت در دیوان عالی، که امروز به دیگر وکلا ملحق شده بود، در این باره هیچ اظهار نظری نداشته است.

روز گذشته ترامپ خواستار جلوگیری دادگاه‌های فدرال از شمارش آرا بعد از روز برگزاری انتخابات شد و گفت: «امیدوارم دادگاه‌ها به ایالت‌هایی که قصد طولانی کردن روند شمارش آرا را دارند اجازه شمارش بعد از ۳ نوامبر را ندهند.».

اما ساعاتی بعد دیوان عالی آمریکا با درخواست ترامپ برای جلوگیری از شمارش آرای پستی بعد از سوم نوامبر (روز انتخابات) مخالفت کرد و و اجازه اخذ رای از طریق پست تا ۹ روز پس از پایان انتخابات (۱۲ نوامبر) را در ایالت کارولینای شمالی داد.

دونالد ترامپ که کارنامه عملکرد سیاسی او در مدت چهار سال حضور او در کاخ سفید و به طور خاص در یک ساله منتهی به انتخابات ریاست جمهوری، آورده قابل اعتنایی برای او در روز انتخابات فراهم نکرده، از ماه‌ها پیش به این سو تلاش کرده تا شائبه تقلب در انتخابات نوامبر را در اذهان عمومی آمریکا تقویت کند. در حالیکه کرونا کماکان به جولان مرگبار خود در آمریکا ادامه می‌دهد، ترامپ اعتقادی به رای‌گیری پستی ندارد و همواره از حامیان خود خواسته تا انتخابات را به صورت حضوری برگزار کنند.