ده‌ها هزار هوادار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از شهر‌های مختلف این کشور برای شرکت در "تجمع بزرگ" روز شنبه علیه نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری راهی واشنگتن دی سی، پایتخت این کشور شدند.

بنا بر اعلام رسانه‌های آمریکا شمارش آرا تاکنون نشان می‌دهد جو بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال پیروز انتخابات شده، اما ترامپ و هودارانش می‌گویند دموکرات‌ها با "تقلب گسترده" نتیجه انتخابات را به نفع بایدن تغییر داده‌اند.

شماری از سران کشور‌ها پیروزی بایدن را تبریک گفته‌اند، اما ترامپ هنوز شکست را نپذیرفته و هم‌اکنون در تدارک تظاهرات خیابانی است.

رئیس جمهور فعلی آمریکا تاکنون هیچ سند معتبری از تقلب ادعایی در انتخابات را مطرح نکرده، اما به هواداران ترامپ وعده داده است در صورت ارائه مدارک مربوط به وقوع تقلب یک میلیون دلار جایزه بگیرند.

گفتنی است ساعاتی قبل رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود از احتمال شرکت در تظاهرات روز شنبه در شهر واشنگتن خبر داد.

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر با تاکید بر اینکه تقلب گسترده‌ای در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور رخ داده اعلام کرد احتمالا در "تظاهرات بزرگ" روز شنبه هوادارانش شرکت می‌کند.

ترامپ در توییتر خود نوشت: "دیدن این همه حمایت گسترده و پرشور موجب دلگرمی است. به خصوص تظاهرات خودجوشی که در سراسر کشور در حال جوشش است، از جمله تظاهرات بزرگ روز شنبه در واشنگتن.

وی در ادامه نوشت: خودم (هم) احتمالا در این تظاهرات شرکت کنم. در این انتخابات از ماشین‌های شمارش آرا تا کل فرآیند آن تقلب صورت گرفته است".

بیش از ۱۰ روز از زمان برگزاری انتخابات آمریکا می‌گذرد و روند شمارش آرا در این کشور همچنان ادامه دارد؛ ترامپ موضوع تقلب در انتخابات آمریکا را مطرح کرده و از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری می‌کند.

وی همچنین اعلام کرد که در دیوان عالی آمریکا نتیجه انتخابات را به چالش خواهد کشید. حامیان ترامپ در اعتراض به نتیجه انتخابات تظاهراتی را برای روز شنبه در شهر واشنگتن برنامه‌ریزی کرده‌اند. این تظاهرات «دوباره آمریکا را عالی کن» نامگذاری شده و قرار است از مرکز شهر واشنگتن تا ساختمان دیوان عالی آمریکا برگزار شود.

گروه‌های مختلفی برای شرکت در این تظاهرات علیه نتیجه انتخابات آمریکا اعلام آمادگی کرده‌اند.