دادگاه منطقه‌ای قدس اشغالی امروز یکشنبه سومین جلسه استماع دادرسی به پرونده فساد مالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی را برگزار می‌کند.

بنا به اعلام دادگاه قدس اشغالی، سه قاضی این دادگاه امروز رسیدگی به پرونده رسوایی مالی بنیامین نتانیاهو را برعهده خواهند داشت.

پیشتر قاضی دادگاه مرکزی قدس اشغالی اعلام کرد رسیدگی کامل به پرونده بنیامین نتانیاهو به اتهام ارتشاء، خیانت در امانت و کلاهبرداری در ژانویه سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد و در حال حاضر تنها جلسات استماع مربوط به آن برگزار می‌شود.

برگزاری جلسه محاکمه نتانیاهو در ژانویه ۲۰۲۱ می‌تواند تاثیر زیادی بر انتقال قدرت از او به بنی گانتس، رئیس حزب آبی و سفید در نوامبر همان سال و نیز سرنوشت نخست وزیر فعلی این رژیم داشته باشد. پیش بینی رسانه‌های صهیونیستی این است که بررسی پرونده سنگین فساد نتانیاهو احتمالا ۲ تا ۳ سال زمان ببرد.

نتانیاهو اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که برای پرونده‌های فساد مالی پایش به دادگاه باز می‌شود. پرونده‌های فساد اقتصادی نخست وزیر رژیم صهیونیستی موسوم به پرونده‌های هزاره قرار بود اوایل خرداد در دادگاه بررسی شود. او پیش از این درباره این پرونده‌ها مورد بازجویی قرار گرفته بود.

تنها در یکی از این پرونده‌های فساد اقتصادی موسوم به چهار هزار، نتانیاهو به اعطای تسهیلات مالی خارج از عرف به یک شرکت متهم شده است. به ازای این تسهیلات مالی قرار بوده تا سایت خبری منتسب به رئیس این شرکت تبلیغات مثبتی را برای نتانیاهو انجام دهد.