«علی الوائلی» کارشناس مسائل امنیتی عراق امروز (دوشنبه) درخصوص تحرکات تروریست‌های داعش در مناطقی از بغداد، پایتخت عراق هشدار داد.

او گفت: گروهکهای تروریستی در مناطق روستایی که کمربند بغداد در جنوب غرب به ویژه در اطراف فرودگاه بین المللی بغداد فعال شده اند، زیرا این مناطق به مثابه مخفیگاهی برای تروریست‌ها بوده است.

الوائلی افزود: در کمربند جنوب غربی بغداد در دوره‌های اخیر شاهد عملیات‌های تروریستی بوده ایم به گونه‌ای که این منطقه قبل از ۲۰۱۰ یکی از خطرناکترین مناطق جغرافیایی بوده است.

او با بیان اینکه مناطق جنوبی بغداد همواره شاهد درگیری‌های طایفه‌ای بوده است، تصریح کرد که به علت ماهیت جغرافیایی و وجود زمین‌های کشاورزی و روستایی در کمربند بغداد، این محدوده مخفیگاه امنی برای تمامی گروهک‌های تروریستی بوده است.

کارشناس مسائل امنیتی عراق تاکید کرد که مسئله فعالیت و تحرکات تروریست‌ها در اطراف بغداد نیازمند انجام عملیات‌های امنیتی در زمان‌های مختلف برای تضمین امنیت پایتخت است.

او وجود مزاع بسیار در اطراف فرودگاه بین المللی بغداد و ارتباط آن‌ها با مناطق غربی و بیابان‌های الانبار می‌تواند به محلی برای مخفی شدن عناصر گروه تروریستی داعش باشد و این محدوده نقطه راهبردی مهمی برای عراق به شمار می‌رود که باید امنیت آن به صورت کامل تامین شود و این مسئله نیازمند نصب دوربین‌های ویژه برای رصد هرگونه تحرک مشکوک است.

نیرو‌های امنیتی و الحشدالشعبی عراق پیشتر به دستور نخست وزیر و فرمانده کل نیرو‌های مسلح عملیاتی ویژه جمع آوری سلاح‌های غیرقانونی و دستگیری عناصر تحت تعقیب در مناطقی از بغداد انجام داده و مقادیر زیادی سلاح ضبط کردند.