طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۴۰۶ مورد جدید، شمار قربانیان  کروناویروس در ایالات متحده به ۲۴۸ هزار و ۵۸۱ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۴۳ هزار و ۲۷۵ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۱ میلیون و ۳۴۴ هزار و ۱۵۴ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا تاحدودی کاهش داشته اما قربانیان این ویروس در آمریکا مجدداً روندی افزایشی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۱ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۷۱۱ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۵۴ هزار و ۲۵۵ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۱ میلیون ۷۲ هزار و ۷۹۱ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۹۳ هزار و ۷۴ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۷۸ هزار و ۸۷۵ مورد ابتلا و ۲۰ هزار و ۱۴۷ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۵۰ هزار و ۱۷۳ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۳۴۷ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۶۸ هزار و ۷۷۸ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۴ هزار و ۱۵۶ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

پس از آنکه روز گذشته (سه‌شنبه) اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه در پی تسریع شیوع ویروس کرونا در ایالت «کالیفرنیا»، «گاوین نیوسام» فرماندار قصد دارد به منظور کند کردن روند شیوع ویروس «کووید-19»، وضع قوانین منع آمد و شد را مورد بررسی قرار دهد، رسانه‌های غربی همچنین از تلاش ایالات میانه‌ غربی آمریکا برای تشدید محدودیت‌های مرتبط با کرونا خبر دادند.

شبکه روسی «راشاتودی» در این خصوص گزارش کرد، ایالات میانه غربی آمریکا تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا قوانین سخت‌تری را برای کندتر کردن روند شیوع کرونا اعمال کنند به طوریکه «مارک دیواین» فرماندار ایالت اوهایو فرمان منع آمد و شد از ساعت ۲۲:۰۰ شب به وقت محلی را صادر کرده است و «جی بی پریتزکر» فرماندار ایالت ایلینوی نیز محدودیت‌های مرتبط با کرونا را تشدیدتر کرده است.

به دنبال افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی در آمریکا، فرمانداران ایالت‌های مختلف در حال اتخاذ قوانین سختگیرانه هستند و در تازه‌ترین مورد، فرماندار واشنگتن از اعمال محدودیت‌های شدید یک ماهه در این ایالت خبر داد. 

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۵۵ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۱۶ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۳۳۷ هزار و ۳۴۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۵ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۵۶۳ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هشت میلیون و ۹۱۲ هزار و ۹۰۷ مورد ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۳۱ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۹۱۱ هزار و ۷۵۸ مورد ابتلا و ۱۶۶ هزار و ۷۴۳ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.