«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که دولتش اقدامات سختگیرانه‌تری را برای مقابله با شمار رو به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به اجرا خواهد گذاشت. از جمله این تدابیر، وضع محدودیتهای رفت و آمد در تعطیلات آخر هفته در سراسر کشور است.

اردوغان در پایان نشست دولت، مقابل خبرنگاران گفت: «آخر هفته‌ها محدودیت‌های رفت و آمد به اجرا گذاشته خواهد شد؛ آنهم به شیوه‌ای که کار شبکه‌های تامین و توزیع محصولات ضروری در کشور مختل نشود».

اردوغان گفت: مدارس همچنان تعطیل خواهند ماند و آموزش آنلاین تا پایان سال ادامه خواهد داشت. رستوران‌ها و کافه‌ها نیز هیچ مشتری را در محل نمی‌پذیرند و فعالیتشان صرفاً به تحویل در محل خلاصه می‌شود.

در همین رابطه «فخرالدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه یک روز پیش از این اعلام کرده بود که هیأت‌های علمی مشاور دولت ترکیه خواستار آن شده‌اند که تدابیر سختگیرانه‌ای از سوی دولت برای مقابله با شیوع بیشتر  کرونا  به اجرا گذاشته شود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در میان جمعیت ۸۴ میلیون نفری ترکیه تا پایان روز سه‌شنبه به بیش از ۴۲۱ هزار و ۴۰۰ نفر و شمار قربانیان آن به بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر رسید.