در حالیکه بسیاری از دولتمردان انگلیس ی از ابراز نظر درباره امتناع دونالد ترامپ از پذیرش ‌نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خودداری می‌کنند، یکی از گزینه‌های مشاور نخست وزیر انگلیس گفت ترامپ در نهایت مجبور به پذیرش شکست در انتخابات است.

نیل او برایان، گزینه احتمالی جایگزین دومینیک کامیننگز در خصوص تحولات سیاسی این روز‌های آمریکا گفت من از برد بایدن بسیار خوشحال شدم. مشاور نخست وزیر انگلیس در پاسخ به این سوال که آیا ترامپ باید نتیجه انتخابات سوم نوامبر را بپذیرد یا خیر گفت: او نمی‌تواند برای همیشه جلوی اینکار را بگیرد. بایدن پیروز انتخابات شده است.

این مقام انگلیسی با هر آنچه رئیس جمهور فعلی آمریکا نماد آن است ابراز مخالفت کرد و گفت از کجا باید شروع کنیم؟ زن ستیزی باورنکردنی او، تحریف حقیقت، نابود کردن لیبرال دموکراسی که حتی پس از شکست در انتخابات نیز ادامه دارد. او برایان گفت ترامپ موجب ناامیدی مردمی شد که به او امید بسته بودند. وی بایدن را نماد عادی سازی سیاسی و گفتگو مبتنی بر واقعیت دانست.

رسانه‌های آمریکا در ۷ نوامبر بایدن را پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور معرفی کردند. پیروزی که هنوز از سوی ترامپ به رسمیت شناخته نشده است.