رژیم صهیونیستی با اقدامات اخیرش در تلاش است تا شاید بتواند نظر مردم را نسبت به خود جلب کند و در انتخابات آینده قدرت را بار دیگر به دست بگیرد.

 با این حال، نظرسنجی‌ها در اسرائیل از ضعیف شدن حزب لیکود نتانیاهو خبر می‌دهند. تظاهرات هفتگی نیز علیه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد و بیست‌و‌سومین هفته متوالی خود را پشت سر می‌گذارد. معترضان در مقابل محل اقامت رسمی وی خواستار کناره گیری او می‌شوند.

معترضان بر این باورند که نتانیاهو به دلیل پرونده‌های فسادی که دارد، نحوه برخوردش با شیوع بیماری کرونا و نقش او در اقتصاد متلاشی شده اسرائیل نباید بیش از این بر صندلی نخست وزیری بنشیند.

نظرسنجی‌ها عدم رضایت مردم از سیاست‌های نتانیاهو را  نشان می‌دهد و حاکی از آن است اگر انتخابات در ماه‌های اخیر برگزار می‌شد، حزب لیکود نتانیاهو تنها ۲۹ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان اسرائیل را بدست می‌آورد، ۷ کرسی کمتر از آنچه در ماه مارس دریافت کردند. این تعداد صندلی امیدوارکننده به نظر نمی‌رسد و  برای تشکیل ائتلاف برای نتانیاهو کافی نیست.

به نظر می‌رسد که نخست‌وزیر فعلی رژیم صهیونیستی اخیرا در حال انجام اقداماتی برای جلب نظر مردم است. وی در تلاش است تا با خرید  واکسن‌ کرونا به  بحران بهداشتی در کشورش خاتمه دهد. در زمینه بین الملل هم با حمایت‌های ترامپ و سفر هیئت بحرینی این واقعیت را برجسته کرد که اسرائیل به تدریج  در حال گسترش حلقه دوستان خود است. 

اما نتانیاهو خوب می‌داند که این اقدامات هیچ کدام نمی‌توانند انتخاب مجدد وی را در صورت رفتن اسرائیلی‌ها به پای صندوق‌های رای تضمین کند. با توجه به این واقعیت که دولت فعلی هنوز برای تصویب بودجه ملی خود در تلاش است، این سناریو بسیار محتمل است. وی می‌داند که در ۲۳ دسامبر، اگر بودجه تصویب نشود، کنست به طور خودکار  رای گیری عمومی دیگری را برگزار می‌کند، این چهارمین رای‌گیری در دو سال گذشته است و پیروزی بار دیگر نتانیاهو در انتخابات آتی بیشتر به یک معجزه می‌ماند.