در حالی که مقام های بهداشت و سلامت آمریکا نسبت به شیوع فزاینده ویروس کرونا در تعطیلات عید شکرگزاری هشدار داده‌اند، ولی مقام های کاخ سفید هیچ پیام روشن و مشخصی را درباره رویکردی که مردم باید برای جلوگیری از شیوع این ویروس مرگبار در تعطیلات پیش رو اتخاذ کنند، اعلام نکرده و ترجیح داده است تا سکوت اختیار کند.

 بر اساس این گزارش، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا نیز به شهروندان توصیه کرده است که از هرگونه سفر در تعطیلات عید شکرگزاری اجتناب کنند و هرگونه دورهمی و گردهمایی را متوقف نمایند.

 ولی کاخ سفید اقدامات ناچیزی را برای اطلاع رسانی به افکار عمومی و حمایت از توصیه های بهداشتی و مراقبتی انجام داده و حتی برخی از مقام های ارشد دولت ترامپ اظهارات متناقضی در توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا مطرح کرده‌اند.

ریچارد بسر رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا در سال 2009 در این باره گفت: این مرکز توصیه ها و دستورالعمل های بسیار خوبی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در تعطیلات عید شکرگزاری اعلام کرده ولی این توصیه ها بدون حمایت رهبران سیاسی تاثیر چندانی نخواهد داشت.

وی افزود: شنیده‌ام که بسیاری از فرمانداران به مردم توصیه کرده‌اند تا تدابیر بهداشت و سلامت را طی روزهای آینده به طور جدی رعایت کنند ولی اگر این توصیه ها از سوی کاخ سفید مورد تاکید قرار بگیرد، تاثیر بیشتری خواهد داشت.

تیم ویژه کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا روز پنجشنبه نخستین نشست خبری خود در 4 ماه گذشته را برگزار کرد ولی مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا یا هیچ یک از کارشناسان بهداشت و درمان دولت ترامپ حاضر به صحبت درباره تعطیلات عید شکرگزاری و تدابیر بهداشتی لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در روزهای آینده نشدند.

در عوض مایک پنس ترجیح داد تا درباره اخبار امیدوارکننده تولید واکسن کرونا صحبت کند و البته به این واقعیت اذعان کرد که تعداد موارد مبتلا به ویروس کرونا به سرعت رو به افزایش است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز قصد دارد به جای سفر به فلوریدا در تعطیلات عید شکرگزاری در کاخ سفید بماند، البته هنوز معلوم نیست که تغییر برنامه های ترامپ به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده یا ناراحتی وی پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری اخیر.