یکی از کارشناسان امور راهبردی حزب دموکرات اعلام کرد، دونالد ترامپ از قبل از انتخابات سناریوی غلط تقلب در انتخابات را تکرار می‌کرد.

کلی هایمن، تحلیلگر سیاسی و کارشناس راهبردی دموکرات‌ها در این باره می‌گوید: ترامپ از زمان اعلام نتایج انتخابات آمریکا تا کنون ۷۰ بار ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرده است. ترامپ از حقوق قانونی برای دنبال کردن چالش‌های حقوقی اش در دادگاه برخوردار است، اما هیچ نشانه و مدرکی از هیچ نوع تقلبی وجود ندارد. ترامپ ماههاست که درباره تقلب در انتخابات توئیت می‌کند.

او افزود: مردم رای دادند و بیش از ۶ میلیون نفر بایدن را بیشتر از ترامپ انتخاب کردند؛ بنابراین باید به جلو حرکت کرد و کشور را متحد کرد و تیم بایدن قصد دارد در مسیر رو به جلو حرکت کند.

این تحلیلگر در پاسخ به این پرسش که چار میلیون‌ها نفر از حامیان ترامپ همچنان به تقلب در انتخابات اعتقاد دارند، گفت: شما می دانید که مدرکی درباره تقلب وجود ندارد. هیچ چیزی برای اثبات این اتهامات وجود ندارد. این یک سناریوی غلط است که همانطور که شما گفتید ترامپ حتی پیش از انتخابات آن را تکرار کرده است. مشخص است که مردم بایدن را انتخاب کردند و حالا وقت آن است که ما به جلو حرکت و کشور را متحد کنیم. مردم بایدن را به این علت انتخاب کردند که کشور را متحد کند.

این کارشناس با اشاره به اینکه اقدامات ترامپ آسیب بلند مدت به سیاست داخلی آمریکا وارد می‌کند ادامه داد: همانطور که قبلا گفتم ما در یک دموکراسی زندگی می‌کنیم و مردم حق دارند انتخاب خود را داشته باشند و صدای آن‌ها باید شنیده شود. چه ما موافق باشیم چه موافق نباشیم هیچ مدرکی وجود ندارد و من این مسائل امیدوارم خسارت بلندمدتی به کشور ما یا به متحدان ما یا سیستم انتخابات ما نزند.