کاخ سفید قصد دارد علی رغم شیوع گسترده ویروس کرونا و هشدارهای مقام‌ها و کارشناسان بهداشتی، میهمانی‌هایی را در فضای سرپوشیده در تعطیلات هفته‌های آینده برگزار کند.

 مقام های آمریکایی نسبت به تجمعات و گردهمایی های شلوغ و گسترده در تعطیلات عیدشکرگزاری در روز پنجشنبه هشدار داده‌اند و از مردم خواسته‌اند تا در خانه های خود بمانند ولی آمارهای رسمی نشان می دهد تاکنون بیش از 3 میلیون نفر از طریق فرودگاه ها به سفر رفته‌اند و میلیون ها نفر دیگر نیز سفرهای زمینی را برنامه ریزی کرده‌اند.

 گرچه کاخ سفید اعلام کرده است که دونالد ترامپ و همسرش تعطیلات هفته جاری را در واشنگتن سپری خواهند کرد و برنامه‌ای برای سفر به فلوریدا در تعطیلات عید شکرگزاری ندارند، ولی ملانیا ترامپ قصد دارد 30 نوامبر یعنی 6 روز دیگر یک میهمانی بزرگ را در کاخ سفید برگزار کند.

کاخ سفید طی ماه های اخیر چندین برنامه عمومی دیگر را برگزار کرده که موجب شیوع گسترده ویروس کرونا در بین شرکت کنندگان شده است.

استفانی گریشام سخنگوی ملانیا ترامپ در این باره گفت کاخ سفید ایمن ترین فضای ممکن را برای جشن های کریسمس و سایر مراسم ها طی هفته های آینده ایجاد خواهد کرد و میهمانان کمتری را به این جشن ها دعوت می کند که باید از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.