منابع صهیونیستی از تشدید اختلافات میان «بنی گانتز » وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و «بنیامین نتانیاهو » نخست‌وزیر این رژیم خبر دادند.

به گزارش پایگاه صهیونیستی «آی۲۴» منابع صهیونیستی خبر دادند که نخست‌وزیر این رژیم قصد داشته تعدادی افسر و مقام نظامی را به همراه هیأت اعزامی به سودان، به خارطوم بفرستد که بنی گانتز این درخواست را رد می‌کند و علت این اقدام خود را چنین بیان می‌کند: «تا زمانی که توافق یا به‌رسمیت شناختن متقابلی در کار نباشد و سودان در فهرست سیاه کشورهای حامی تروریسم آمریکا قرار دارد، درست نیست که نیرویی از ارتش اسرائیل به هیأت ملحق شود».

شامگاه روز گذشته منابع صهیونیستی گزارش دادند که اولین هیأت بلندپایه این رژیم پس از اعلام توافق عادی‌سازی روابط وارد خارطوم شده است.

برخی مقام‌های صهیونیستی در این خصوص گفتند که دیوان نخست‌وزیری قصد داشته پرونده امنیتی را پیش از توافق عادی‌سازی روابط و حتی قبل از رفع تحریم‌های آمریکا علیه سودان، ببندد.

طبق گزارش آی۲۴، یکی از مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی این اقدام را «غیرعقلانی» توصیف کرده است.

 تصمیم گانتز تنش میان او و نتانیاهو را دوچندان کرده است بطوریکه طبق گزارش کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، برخی مسئولان دیوان نخست‌وزیری این رژیم در واکنش به این مسئله گفته‌اند: «برخلاف گزارش، بحث‌ها بر سر رفتن هیأت امنیتی به سودان چند روزی است که در جریان است و وزیر دفاع بطور کامل در جریان آن بوده. گانتز به دلایلی امنیتی اجازه سفر هیأت امنیتی را نداده و ما امیدواریم که توافق مهم صلح با سودان معلق نشود».

طی دو روز گذشته، نتانیاهو و گانتز بر سر مسئله محاکمه نخست‌وزیر یکدیگر را متهم کرده‌اند؛ نتانیاهو،‌گانتز را به سوءاستفاده از دستگاه نظامی متهم کرده بود و در عین حال، گفته بود: «فکر می‌کنم که درست نیست، گانتز از ارتش اسرائیل به عنوان ابزاری سیاسی استفاده کند».

در عین حال، روزنامه صهیونیستی «جروزالم پوست» روز گذشته خبر داده بود که نتانیاهو، گانتز را در جریان سفر خود به عربستان سعودی و دیدار با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد این کشور قرار نداده است.

پس از اعلام توافق‌ عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی نیز، منابع صهیونیستی گزارش داده بودند، نخست‌وزیر، وزیر جنگ را در جریان این مذاکرات قرار نداده است.