​طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم دو هزار و ۲۰۳ مورد جدید، شمار قربانیان کرونا ویروس در ایالات متحده به مرز 260 هزار نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۷۰ هزار و ۹۹۳ مورد جدید، مجموع مبتلایان به  کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۲ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۲۲۱ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا و قربانیان ویروس کرونا در این کشور روندی افزایشی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۲ میلیون و ۹۵۵ هزار و هفت نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۶۵ هزار و ۸۹۱ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۹ میلیون ۲۰۰ هزار و ۲۱۹ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۳۳۲ هزار و ۱۶۲ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۵۹۵ مورد ابتلا و ۲۱ هزار و ۲۴۵ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۲۰۹ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۸۵۶ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۶۰۷ هزار و یک مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۴ هزار و ۳۶۲ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۵۹ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۹۹۶ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۴۰۷ هزار و ۸۷۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۸ میلیون و ۲۱۱ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۱۶ مورد ابتلا و ۱۳۴ هزار و ۷۴۳ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۴۴۹ مورد ابتلا و ۱۷۰ هزار و ۱۷۹ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.