عبدالباری عطوان مدیر مسئول روزنامه رای الیوم در پیامی توئیتری مجددا ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان را محکوم کرد و نوشت: «واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای یک موضوع قانونی است که هر دین و قانون بشری آن را می‌پذیرد».

وی در ادامه تاکید کرد که هیچ کسی از جزئیات انتقام جویی ایران خبر ندارد، نوشت: «انتظار انتقام از سوی دشمنان ایران بسیار دردناک‌تر و اضطراب‌ آورتر از خود انتقام است، چراکه کسی از جزئیات، زمان و چگونگی آن خبر ندارد. اما انتقام مطمئنا خواهد آمد».

در همین راستا روزنامه الجمهوریه چاپ لبنان هم بر سیاست خارجی حساب شده و خردمندانه ایران تاکید کرد و نوشت که ایرانی‌ها همان فرش‌بافان صبوری هستند که به موقع واکنش درست را از خود نشان می‌دهند. 

با توجه به شواهد موجود، رژیم صهیونیستی عامل مستقیم ترور محسن فخری زاده از چهره‌های اصلی صنعت هسته‌ای در کشورمان بوده است. بنیامین نتانیاهو پیش از این نام وی را آورده و گفته بود که آن را به یاد داشته باشید. «ایهود اولمرت» نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی هم مدعی شده بود که وی را به خوبی می‌شناسد. عناصر موساد هم طی روز‌های اخیر به صورت غیر مستقیم اعتراف کردند که ترور فخری زاده برنامه طولانی مدت آن‌ها طی بیش از یک دهه اخیر بوده است.