طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم سه‌ هزار و ۶۷۳ مورد جدید، شمار قربانیان  کروناویروس در ایالات متحده به ۳۵۷ هزار و ۱۵۶ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۲۹ هزار و ۸۹۷ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۲۱ میلیون و ۴۵ هزار و ۴۶۸ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد، شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً روندی افزایشی داشته است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۱ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۶۰۶ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۶۵ هزار و ۶۲۰ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۰ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۴۲۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۴۳۵ هزار و ۴۱۴ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با دو میلیون و ۴۹۵ هزار و ۸۱۴ مورد ابتلا و ۲۷ هزار و ۳۷۰ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۸۶۰ هزار و ۷۶۳ مورد ابتلا و ۲۸ هزار و ۷۹۷ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با یک میلیون و ۴۸ هزار و ۲۸۱ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۸ هزار و ۷۴۳ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۸۶ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۷۲ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۸۶۷ هزار و ۵۸۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۴۸ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۷۹۹ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۰ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۴۷۸ مورد ابتلا و ۱۵۰ هزار و ۱۵۱ مورد فوتی و برزیل با ۷ میلیون و ۸۱۲ هزار و هفت مورد ابتلا و ۱۹۷ هزار و ۷۷۷ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.