«عبدالمنعم الساعدی» کارشناس عراقی امور امنیتی درباره رخنه تروریستها به همراه نظامیان آمریکایی که از سوریه به عراق می‌آیند، هشدار دارد و از نقش نظامیان آمریکایی در جابجایی سرکرده‌های داعشی از مکانی به مکان دیگر و تجهیز آنها پرده برداشت.

 وی افزود: واشنگتن تمایلی به ثبات عراق ندارد و به دنبال اثبات آن  در شورای امنیت است و از همین رو به دنبال وارد کردن تروریست‌ها از سوریه به عراق و بالعکس است.

الساعدی تاکید کرد: نوار مرزی به دست نیروهای امنیتی و حشد شعبی امن می‌شود؛ اما نظامیان آمریکایی که هر زمان می‌خواهند خارج و یا وارد می‌شوند بدون اینکه نظارتی بر آنها وجود داشته باشد، عامل بی ثباتی و رخنه تروریست‌ها هستند.

این کارشناس عراقی امور امنیتی بیان کرد: مناطق مابعد سیطره نظامیان آمریکایی و مواضع آنها باید تحت تدابیر امنیتی باشد تا هیچ تروریستی از سوی نظامیان آمریکایی به ویژه در مناطق غربی عراق و موصل از سوریه وارد عراق نشود.

یادآوری می‌شود نظامیان آمریکایی روزانه اقدام به انتقال نیرو و تجهیزات از سوریه به عراق از طریق گذرگاه‌های غیرقانونی و بالعکس می‌کنند و احدی هم نمی‌تواند مانع تحرکات آنها شود و همزمان آنها سرکرده‌های داعشی از حسکه سوریه به پایگاه غیرقانونی خود در «التنف» در مرز با عراق و اردن منتقل می‌کنند و هدفشان احیای داعش برای انجام طرح‌های پلیدشان است.