گروه‌های حقوق بشر گزارش دادند که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۰ حداقل ۲۷ فلسطینی را در فلسطین اشغالی با شلیک گلوله به شهادت رساندند.

به نوشته  وبگاه «دیلی استار» یک گروه حقوق بشری مستقر در خاورمیانه در این زمینه اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰، نیروهای امنیتی اسرائیل ۲۷ فلسطینی را کشتند و از این تعداد هفت نفر خردسال بودند. از این تعداد یک نفر در نوار غزه  ،۲۳ نفر در کرانه باختری و سه نفر در داخل فلسطین اشغالی بودند.

 در بخش دیگر این گزارش آمده است در سال ۲۰۲۰ و در بحبوحه  شیوع ویروس کرونا صهونیستها همچنین دستکم ۷۲۹ واحد مسکونی فلسطینی‌ها را تخریب کردند. این گروه حقوق بشری اعلام کرد که  در سال ۲۰۲۰ خانه‌های  بیشتری از فلسطینیان در کرانه باختری و شرق بیت المقدس در قیاس با سال ۲۰۱۶ تخریب شد.

اتحادیه جهانی دانشمندان مسلمان نیز اخیرا با انتشار بیانیه‌ای خواستار تحریم گسترده رژیم صهیونیستی تا زمان خروج از تمام مناطق اشغالی شد.

 در این بیانیه آمده است: «ما خواستار تحریم اسرائیل هستیم که در حال حاضر "مسجد الاقصی" را اشغال کرده ، به خواهران و برادران ما در بلندی‌های جولان در سوریه و فلسطین حمله و زمین‌ها و خانه‌های آنها را تخریب می‌کند.»

در بخشی از این بیانیه آمده است که مقاومت برابر اشغالگران از طریق روش‌های قانونی و اخراج اشغالگران از نظر اسلام یک تعهد اخلاقی است و توسط قوانین بین المللی و همچنین قطعنامه‌های سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است.