جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا در انتخابات 2020 که قرار بود کنگره این کشور طی ساعات پیش وی را به عنوان رئیس جمهور آمریکا تایید کند، پس از اغتشاشات و هجوم هواداران ترامپ ، رئیس جمهور فعلی آمریکا که انتخابات ۲۰۲۰ را مردود دانسته و معتقد است در آن تقلب صورت گرفته با حضور در شبکه خبری سی بی اس، خطاب به ترامپ از وی خواست تا از معترضان بخواهد به محاصره ساختمان کنگره پایان دهند.

وی افزود: دموکراسی ما در این ساعت، تحت حملات بی‌سابقه‌ای قرار گرفته که تا این لحظه شاهد آن نبودیم.

بایدن اظهار کرد: این تنها بخش کوچکی از افراطی‌هایی هستند که به بی‌قانونی پایبند هستند.

رئیس جمهور منتخب آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰، با بیان اینکه این قضایا و اتفاقات ریشه در اغتشاش دارد و همین الان باید پایان یابد، اظهار کرد: رئیس‌جمهور ترامپ می‌خواهم در تلویزیون حاضر شده و به سوگند خود عمل کند.

بایدن ادامه داد: ترامپ باید از قانون اساسی آمریکا دفاع کند و خواستار پایان این محاصره [کنگره]شود چرا که، این یک اعتراض نیست، بلکه یک شورش است.

وی تاکید کرد: آیندگان امروز را قطعا روزی دردناک توصیف می‌کنند، آن هم از این جهت که دموکراسی بسیار شکننده است.

پس از این سخنان بایدن، دونالد ترامپ نیز با انتشار پیامی ویدئویی در صفحه توئیتر خود از معترضین درخواست کرد تا به خانه بازگردند.

وی اظهار کرد: همه می‌دانند که انتخابات از ما دزدیده شده است با این وجود ما حزب قانون و نظم هستیم باید به خانه‌های خود برگردید، ما نمی‌خواهیم کسی آسیبی ببینید.

ترامپ تاکید کرد: انتخابات پر از تقلب بود، ولی ما صلح می‌خواهیم.

 

حجم ویدیو: 3.24M | مدت زمان ویدیو: 00:01:02