« دونالد ترامپ » رئیس جمهور آمریکا ، امروز (جمعه) در پیامی به حمایت از هوادارانش پرداخت و حمایت آنان را واقعه‌ای مهم در تاریخ این کشور دانست. 

ترامپ در پیامی توییتری نوشت: «۷۵ میلیون میهن‌پرست آمریکایی که به من و شعار‌های من برای "اول آمریکا" و " آمریکا را دوباره با عظمت خواهم کرد" رأی دادند، برای همیشه صدای خود را در تاریخ آمریکا به ثبت خواهند رساند.»

او در ادامه افزود: «به هیچ وجه به آن‌ها در هیچ نوعش بی‌احترامی نخواهد شد.»

رئیس جمهور آمریکا که تا چند روز دیگر دوره وی در کاخ سفید به پابان می‌رسد، شب گذشته با انتشار ویدئویی، مدعی انتقال آرام و منظم قدرت شد.

ترامپ در این ویدئو برای نخستین بار اعلام کرد که دولت بایدن در ۲۰ ژانویه مسئولیت امور را بر عهده خواهد گرفت. البته روز گذشته و پس اعلام رسمی پیروزی بایدن از سوی کنگره نیز بیانیه‌ای از سوی «دن اسکاوینو» مدیر رسانه‌های اجتماعی کاخ سفید منتشر شد که ترامپ در آن گفته بود در تاریخ ۲۰ ژانویه، انتقال منظم قدرت صورت خواهد گرفت.

به تازگی دموکرات‌های آمریکا طرح استیضاح ترامپ را پس از اعتراضات هوادارانش در واشنگتن و حمله به ساختمان کنگره این کشور و اعمال خشونت در این ایالت، در بین قانونگذاران آمریکایی توزیع کردند.

روز چهارشنبه هفت جاری ترامپ به شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا واکنش داده و در سخنرانی در جمع هوادارانش با تکرار ادعای تقلب در این انتخابات گفته بود: «عقب ننشسته‌ایم، کنار نمی‌کشیم و به شکست اعتراف نخواهیم کرد. ما پیروزی بزرگی را محقق کردیم و نتایج انتخابات اصلا نزدیک نبود. من ۷۵ میلیون رأی بدست آوردم و با این وجود می‌گویند که من پیروز نشده‌ام!»

همزمان نشست کنگره آمریکا برای تایید نتیجه انتخابات آمریکا در حال برگزار شدن بود که اندکی بعد به دلیل هجوم هواداران دونالد ترامپ تعلیق شد.

اندکی پس از تعلیق این نشست، هواداران ترامپ به سمت کاخ کنگره آمریکا هجوم برده، حصار‌ها را پاره کرده و سعی در ورود به این ساختمان داشتند که باعث ایجاد درگیری میان پلیس و معترضان شد.