در یورش چهارشنبه شب حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا یک دستگاه لپ تاب از دفتر رئیس مجلس نمایندگان این کشور به سرقت رفته است.

بنا به اعلام یکی از سخنگویان نانسی پلوسی ، درپی حمله هواداران افراطی رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره یک دستگاه لپ تاپ از دفتر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به سرقت رفته است که موجب نگرانی‌های امنیتی شده است. درو همیل، معاون رئیس دفتر پلوسی در پیامی توئیتری اعلام کرد یک لپ تاب از اتاق کنفرانس دفتر رئیس مجلس نمایندگان به سرقت رفته است. گفته می‌شود این لپ تاپ می‌تواند حاوی اطلاعات محرمانه باشد و نگرانی‌های امنیتی از این بابت ایجاد شده است.

پیش از این نیز جف مرکلی، سناتور دموکرات آمریکا گفت: در جریان یورش روز چهارشنبه به کنگره آمریکا یک لپ تاپ حاوی اطلاعات سرقت شده است. «مایکل شروین»، دادستان موقت آمریکا، نیز روز جمعه اعلام کرد سرقت‌های فراوانی در ساختمان کنگره رخ داده و اقلامی از چند دفتر ربوده شده‌اند.

روز چهارشنبه همزمان با تایید ریاست‌جمهوری جو بایدن -رئیس‌جمهور منتخب آمریکا از حزب دموکرات- در کنگره، طرفداران ترامپ بنا به درخواست او تجمعی را برگزار و سپس به ساختمان کنگره حمله کردند. این اقدام چند کشته بر جای گذاشت و محکومیت‌های زیادی را در داخل و خارج آمریکا به دنبال داشت.