رهبر اکثریت سنای آمریکا اعلام کرد به دلیل نقشی که دونالد ترامپ در آشوب‌های اخیر در کنگره داشت، هیچگاه دیگر با او صحبت نخواهد کرد.

روزنامه واشنگتن پست روز جمعه گزارش داد میچ مک‌کانل اعلام کرده تصمیم دارد پس از این دیگر با ترامپ صحبت نکند. مک کانل که با پیروزی دو سناتور دموکرات در دور دوم انتخابات سنا، اکنون به رهبر اقلیت سنا تغییر سمت داده به استناد منابع نامشخص از هفته‌ها پیش از رئیس جمهور کنونی آمریکا فاصله گرفته است. او حتی پیش از شورش اخیر سنا، در آستانه قطع ارتباط کامل با ترامپ بوده است تا جایی که از سناتور‌های جمهوری خواه دیگر خواست که به تلاش‌های هم حزبی خود برای مخالفت با شمارش آرا کالج انتخاباتی ملحق نشوند.

مک کانل روز چهارشنبه در نشست سنا همین مسئله را عنوان کرد. او در هنگام اعتراض به شمارش آرا در ایالت آریزونا در صحن سنا اعلام کرد: ما در حال بحث درباره گامی هستیم که در تاریخ آمریکا هرگز برداشته نشده است، اینکه آیا کنگره باید رأی دهندگان را رد کند و انتخابات ریاست جمهوری را لغو کند. او به شدت از ترامپ برای طرح ادعای تقلب در انتخاب انتقاد کرد.

ترامپ با تهییج هواداران خود برای به آشوب کشیدن نشست اخیر سنا در اندیشه ماندن در کاخ سفید بود، اما با این کار نه تنها در سمت خود ابقا نمی‌شود بلکه با رسوایی عزل و استیضاح پیش از ترک دفتر ریاست جمهوری مواجهه است.