رئیس سازمان اطلاعات و جاسوسی رژیم صهیونیستی شب گذشته در واشنگتن با وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد.

باراک راوید، خبرنگار صهیونیستی وبگاه واللا در حساب توئیتری خود با استناد به گزارش خبرنگار نشریه پولیتیکو نوشت یوسی کوهن و مایک پمپئو شب گذشته در رستورانی در واشنگتن با هم دیدار کردند. این خبرنگار صهیونیست در پیام‌های خود یادآور می‌شود وزیر خارجه آمریکا قرار است امشب در جریان سخنرانی ضد ایرانی خود از اسناد محرمانه‌ای رونمایی کند که از ارتباط ادعایی ایران و گروه القاعده پرده برمی دارد.

بنا به روایت این خبرنگار صهیونیست قرار است پمپئو اطلاعاتی درباره ترور ابومحمد المصری، نفر شماره ۲ القاعده در تهران منتشر کند. در یکی از پیام‌های راوید آمده است: بنا به نیویورک تایمز ترور وی عملیاتی مشترک توسط سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و موساد بود. المصری به همراه دخترش که با حمزه بن لادن - پسر بنیانگذار القاعده - ازدواج کرده بود، ترور شدند.

به گفته راوید، هدف پمپئو از ارائه چنین اطلاعاتی در سخنرانی پیش روی خود اینست که ایران را شرمنده کند و مسیر دولت بایدن برای برقراری ارتباط با ایران را دشوار کند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از دو منبع آگاه که به متن سخنرانی روز سه شنبه مایک پمپئو دست یافتند، گزارش داد استناد پمپئو در این سخنرانی به اطلاعاتی خواهد بود که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده اند و در آن به کشته شدن فرمانده دوم القاعده در تهران در ماه اوت اشاره دارد.