پاپ فرانسیس هنوز در بازداشتگاه فدرال در ایتالیا به سر می برد و به گفته منابع ، FBI در حال بازجویی است.

پاپ فرانسیس روز شنبه در ارتباط با صدور کیفرخواست 80 گانه ای به اتهامات از جمله داشتن فیلم پورنوگرافی کودک ، قاچاق انسان ، زنا با محارم ، دارا بودن مواد مخدر و کلاهبرداری دستگیر شد.

دادستانی ملی ایتالیا تأیید کرد که دستور دستگیری پاپ فرانسیس صادر کرده و اتهامات را مطرح کرده است.

پاپ فرانسیس چگونه بازداشت شد؟

افسران نظامی ، پلیس ایتالیا و واحد جنایات جنسی به خانه پاپ در واتیکان رفتند ، او و چند مقام عالی رتبه دیگر را دستگیر کردند. افراد نزدیک به صحنه گزارش شده اند که صدای شلیک گلوله شنیده اند ، اما پلیس چنین چیزی را تأیید نمی کند. پاپ فرانسیس در حال حاضر در یک زندان ناشناخته نگهداری می شود و توسط نمایندگان فدرال شاغل در ایالت ایتالیا و اینترپل مورد بازجویی قرار می گیرد. گفته می شود FBI در حال انجام مقدماتی برای پرواز و بازجویی از او است. در اوایل تحقیقات درباره پاپ فرانسیس و سایر افراد در واتیکان ، جوزپه گورناله دادستان اصلی مبارزه با مافیای ایتالیا  فراخوانده شد.

جزئیات پرونده های مربوط به قاچاق انسان و دیگر جرایم نسبت داده شده به پاپ واتیکان قرار است تشریح شود.

بعد از دستگیری پاپ توییتی در صفحه رسمی او منتشر شد که شک و تردیدهایی نسبت به دستگیری او به وجود آورد. اما گویا رسانه های اجتماعی او از سوی یک تیم اداره می شود و نه خودش.

در یک توئیت دیگر منتشر شده در فضای مجازی گفته شده است که در قطعی برق دیشب در واتیکان پاپ فرانسیس به دلیل 80 مورد اتهام از جمله قاچاق کودک و انسان ، پورنو گرافی، قاچاق مواد مخدر و تقلب بازداشت شده است!!

 

 

حجم ویدیو: 3.01M | مدت زمان ویدیو: 00:00:23