رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مدیران پرونده استیضاح دونالد ترامپ را معرفی کرد.

نانسی پلوسی روز سه‌شنبه ۹ نماینده دموکرات را به عنوان مدیران طرح استیضاح رئیس جمهور کنونی آمریکا معرفی کرد. به نوشته هیل، جیمی راسکین، استاد سابق قانون اساسی، به عنوان مدیر اصلی طرح استیضاح خواهد بود. دایانا دی گتو، دیوید سیسیلین، ژاکوین کاسترو، ریک سوالول، تد لیو، جو نگوز، مادلین دین و دل استیسی پلاسکت به عنوان دیگر نمایندگان دموکرات طرح استیضاح معرفی شدند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد این وظیفه اساسی و میهنی آن‌هاست که پرونده‌ای را برای استیضاح و برکناری رئیس جمهور ارائه دهند. آن‌ها این کار را با توجه به عشق عظیم خود به میهن، عزم راسخ برای محافظت از دموکراسی و وفاداری به سوگند به قانون اساسی انجام خواهند داد.

مدیران طرح استیضاح کنونی ترامپ متفاوت از نمایندگانی هستند که ابتدای سال گذشته میلادی مسئولیت طرح استیضاح ترامپ را بر عهده داشتند. در ژانویه سال ۲۰۲۰ طرح استیضاح ترامپ برای اولین بار به دلیل تلاش‌های افشا شده برای تحت فشار گذاشتن دولت اوکراین برای آغاز تحقیقات درباره جو بایدن در صحن کنگره آمریکا کلید خورد.

اما این بار رسوایی بزرگتری به بار آمده و ترامپ برای تحریک معترضان حامی خود که کنگره آمریکا را هدف حمله قرار دادند، باید پاسخگوی نمایندگان آمریکا باشد.

چهارشنبه هفته گذشته صد‌ها نفر از طرفداران ترامپ با ورود به محل کنگره برای ساعاتی نماد دموکراسی آمریکایی را اشغال کردند. در این حمله ۴ نفر کشته شده و ده‌ها نفر دیگر بازداشت شده‌اند. ترامپ از همان ابتدا به تحریک هواداران خود به انجام اقدامات خشونت‌بار و حمله به کنگره متهم شد. حالا او گفته هیچ نقشی در این حمله نداشته و خیلی هم حرف‌های خوب و مناسبی زده است.