دفتر اطلاع رسانی اسرای فلسطینی بیانیه‌ای را در خصوص شیوع ویروس  کرونا  در صفوف اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، دفتر اطلاع رسانی اسرای فلسطینی در بیانیه خود آورده است: مقامات رژیم صهیونیستی با صدور ابلاغیه‌ای، دستور داده اند که تحت هیچ شرایطی واکسن کرونا به دست اسرای فلسطینی نرسد.

این دفتر در بیانیه خود اعلام کرده است: دستور ممنوعیت اعطای واکسن کرونا به اسرای فلسطینی در حالی است که ویروس مذکور به شدت در صفوف اسرا در حال افزایش است. مقامات رژیم صهیونیستی و در رأس آنها وزیر امنیت داخلی این رژیم مسئول هرگونه اتفاق وخیم برای اسرای فلسطینی است.

گفتنی است، تا کنون ۱۹۱ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به کرونا مبتلا شدند. کمیته حمایت از اسرای فلسطینی با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که افزایش آمار کرونا در میان اسرای فلسطینی بیانگر کوتاهی و سهل‌انگاری سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی در ارائه درمان و خدمات مناسب پزشکی به اسرا است.

پیش از این نیز گزارش شده بود که نگرانی‌ها در خصوص گسترش ویروس کرونا در میان اسرای فلسطینی افزایش یافته است به طوری که خانواده‌های این اسرا، نسبت به نحوه برخورد با مبتلایان در زندان‌های رژیم صهیونیستی ترس و نگرانی دارند.