هزاران شهروندان اتریشی روز شنبه در اعتراض به محدودیتهای کرونا ، خواستار استعفای صدر اعظم این کشور شدند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» هزاران معترض از مرکز «وین» پایتخت اتریش در حالی راهپیمایی کردند که «سباستین کورتس» و دولت وی در مورد امکان تمدید محدودیت سوم در اتریش که شامل محدودیت‌های تردد و تعطیلی کلیه مشاغل غیرضروری است، رایزنی می‌کردند.

در اتریش که به ندرت اعتراضات گسترده صورت می‌گیرد، روز شنبه بیش از 10 هزار نفر به خیابان‌ها آمدند. این تظاهرات ابتدا از دو قست در شهر وین شروع شد و سپس مردم با پیوستن به هم  یک تجمع را شکل دادند. بیشتر افراد از درخواست‌های پلیس برای پیروی از قوانین فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن پیروی نکردند. در برخی تابلوهای دست نویس حمل شده توسط تظاهرکنندگان نوشته شده بود: «کورتس باید برود.»

این منبع خبری از تقابل موافقان این محدودیت‌ها با مخالفان در این تظاهرات خبر داد.

این تظاهرات در حالی  صورت گرفت که یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت  هشدار داد که با توجه به نحوه انتشار ویروس کرونا، ممکن است سال دوم همه گیری این بیماری نسبت به سال اول  به ویژه  در نیمکره شمالی شدیدتر باشد.

 «مایک رایان» مقام عالی رتبه سازمان جهانی بهداشت جهانی گفت: «ما در حال ورود به سال دوم این بیماری هستیم و حتی ممکن است با توجه به نحوه انتقال این بیماری و برخی مواردی دیگر وضعیت سخت‌تر شود.»

 از ابتدای شیوع این بیماری شمار مرگ و میر در جهان به 2 میلیون نفر نزدیک شده  و 91.5 میلیون نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند. سازمان جهانی بهداشت در آخرین به روزرسانی خود پس از دو هفته آمار ابتلای کمتر، در روزهای گذشته حدود پنج میلیون مورد ابتلای جدید به کرونا گزارش  کرد.