نظرسنجی جدید در آمریکا حکایت از آن دارد که از هر پنج  شهروند آمریکایی تنها یک نفر به شدت معتقد است که « جو بایدن » رئیس جمهور این کشور قادر به متحد کردن این کشور را است.

 به نوشته روزنامه «نیویورک پست» نظرسنجی جدید مشترک شبکه خبری «ای‌بی‌سی» و «موسسه ایپسوس» نشان داد از هر پنج آمریکایی تنها «یک نفر» به  تلاش‌های بایدن برای متحد کردن این کشور اطمینان دارد.

 بر اساس این گزارش، 22 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که بایدن کشور را متحد نمی‌کند، 24 درصد نیز با تردید بسیار گفتند که هرگز به بایدن در این زمینه اطمینان ندارند. 71 درصد حاضران در این نظرسنجی که مراسم تحلیف بایدن را به طور کامل یا بخش‌هایی از آن را مشاهده کردند  گفتند که سخنان او «بسیار یا تا حدودی قانع کننده» است. 29 درصد نیز گفتند که سخنان بایدن خیلی یا هرگز قانع کننده نبود.

جو بایدن در مراسم تحلیف خود که هفته گذشته برگزار شد گفت، میتوانیم با احترام و احترام با یکدیگر رفتار کنیم. ما می‌توانیم با هم متحد شویم، فریاد را متوقف کرده و خشم را کاهش دهیم. بدون وحدت، هیچ صلحی وجود ندارد  و  فقط تلخی و خشم  می‌ماند  و این یک هرج  و مرج است.

 این نظرسنجی مورخ 22 و 23 ژانویه (جمعه سوم و شنبه چهارم بهمن) با مشارکت 504 شهروند آمریکایی با درصد خطای 5 درصد برگزار شد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در طول چهار سال ریاست جمهوری، از بسیاری معاهدات بین‌المللی خارج شد. دولت وی همچنین عملکرد ضعیفی در کنترل ویروس کرونا داشت و آمریکا را به بزرگترین مرکز شیوع این بیماری تبدیل کرد. او پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری امسال، مدعی تقلب در انتخابات شده و دعوای حقوقی گسترده‌ای در این ارتباط به راه انداخت. 

چندی قبل هوداران ترامپ با حمله به کنگره این کشور ضمن آسیب رساندن به اموال دولتی افتضاح بین‌المللی بزرگی را برجای گذاشتند. این حادثه پنج کشته و شماری مجروح برجای گذاشت.