به گزارش افکارنیوز به نقل از العالم، سازمان ديده بان حقوق بشر در گزارشي تأکيد کرد مسئولان اماراتي به حقوق ملت خود در آزادي بيان و ايجاد جمعيت و گروه احترام نمي گذارد.

در این گزارش آمده است تنها دلیل بازداشت های اخیر وابستگی افراد به یک جمعیت خواستار اصلاح است. انتقاد اعضای جمعیت دعوت، جهت اصلاح سیاستهای دولتی و اقدامات دستگاه های امنیتی طی سال گذشته افزایش یافته است. برخی از این افراد در مارس ۲۰۱۱ از مسئولان اماراتی خواستار اصلاحات دموکراتیک شدند.

" ساره لیا ویتسن " مدیر اجرایی اداره خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان دیده بان حقوق بشر، با ابراز نگرانی از تشدید سرکوبها در امارات و بازداشت های جدید در این کشور گفت: اماراتی ها باید بتوانند بدون ترس از بازداشت از سوی دستگاه های امنیتی، درباره اصلاح سخن بگویند.

ویتسن افزود: امارات با این بازداشت ها قوانین بین المللی و معیارهای حقوق بشر را که متعهد به حمایت از آن شده، زیر پا می گذارد.

وی از مسئولان اماراتی خواست با توقف فوری سرکوبها، همه فعالان را آزاد کنند.

ویتسن خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی اماراتی به منازل شهروندان حمله می کنند و فقط به دلیل وابستگی آنها به یک جمعیت مخالف دولت، آنها را با خود می برند.

وی ادامه داد: اینگونه اقدمات واقعیت دولتی را که به حقوق شهروندان خود در ایجاد جمعیت و یا آزادی بیان احترام نمی گذارد، مشخص می کند.

ديده بان حقوق بشر پيش از اين نيز بارها بر ضرورت آزادي بدون قيد و شرط فعالان بازداشت شده تأکيد کرده، و خواستار دست کشيدن از تهديد هفت تن از فعالان مبني بر لغو تابعيت آنها شده است.