به گزارش افکارنیوز، ایسنا به نقل از سايت شبكه الجزيره نوشت: منابع آگاه در اتحاديه اروپا فاش كردند كه اين اتحاديه قصد دارد در نشست روز دوشنبه خود كه در سطح وزيران امور خارجه برگزار ميشود، تحريمهاي جديدي را عليه سوريه اعمال كند كه بلوكه كردن اموال دو شركت و سه تن از مقامات سياسي اين كشور بخشي از آن است.

بنا به گفته این منابع، توافق‌های اولیه در خصوص این تحریم‌ها میان نمایندگان اتحادیه اروپا حاصل شده و این تحریم‌ها روز دوشنبه توسط وزیران خارجه کشورهای عضو بررسی می‌شود.

در این تحریم‌ها همچنین دو تن از شخصیت‌های عالی‌رتبه دولت سوریه از سفر به اتحادیه اروپا منع خواهند شد.

تاکنون ۱۲۶ تن از مقام‌های سوری و ۴۱ شرکت تجاری این کشور از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند که بانک مرکزی سوریه و نیز تحریم حمل‌و نقل هوایی و تجارت فلزات گرانبها از جمله این تحریم‌ها محسوب می‌شود.

از سوی دیگر سخنگوی ناظران بین‌المللی سوریه اعلام کرد که تعداد ناظران بین‌المللی در سوریه به ۱۵۰ تن رسیده است که ۱۰۵ تن آن‌ها نظامی هستند.

وی همچنین با اشاره به انفجارهای اخیر دمشق که به کشته و زخمی شدن بیش از ۴۰۰ تن انجامید، گفت: خشونت‌ها در سوریه هیچ چیز را حل نمی‌کند و تنها به عمیق‌تر شدن ناامنی در سوریه منجر می‌شود.

سخنگوی ناظران بین‌المللی سوریه همچنین به خانواده قربانیان و آسیب‌دیدگان این حادثه تسلیت گفت و بر ضرورت توقف خشونت‌ها تاکید کرد.

در همین راستا معاون رئیس ستاد ارتش ایتالیا اعلام کرد که این کشور تا اواسط ماه جاری میلادی پنج ناظر به سوریه اعزام می‌کند.

بر اساس توافقهاي بينالمللي با سوريه ايتاليا ۱۷ صلحبان در قالب ماموريت صلحبانان بينالمللي به سوريه اعزام ميكند.