به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا در هفته گذشته اعلام کرد که ازدواج همجنسگرایان بدون اشکال است و امیدوار بود که با این اقدام میزان آرای خود را در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر افزایش دهد. اما نظرسنجی ها حکایت از آن دارند که این اقدام اوباما تغییری در طرز فکر رای دهندگان آمریکایی ایجاد نکرده است.

بر همین اساس از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر اعلام کرده اند که اقدام اوباما در به رسمیت شناختن حقوق همجنسگرایان، تغییری در رای آنها نخواهد داشت.

نظرسنجی های موسسه گالوپ و روزنامه یواس ای تودی نشان می دهد که بسیاری از رای دهندگان مستقل بعد از این اقدام اوباما اعلام کرده اند که تصمیم رئیس جمهور موجب شده تا آنها در تصمیم خود برای انتخاب نامزد مناسب تجدید نظر کنند.

از سوی دیگر ۴۵ درصد از مردم امریکا اعلام کرده اند که این تصمیم اوباما را تائید نمی کنند.

دلایل اشتباه بودن تصمیم اوباما

جامعه همجنسگرایان امریکا از قبل نیز یکی از حامیان مالی اصلی اوباما بوده است. با این حال، " پاول گری "، یکی از حامیان بزرگ مالی اوباما بر این باور است که حمایت از همجنس ‌بازان نخواهد توانست چندان بر معادلات انتخاباتی تاثیر گذارد.

" دیارمید مارتین " اسقف دوبلین گفت موضع کلیسا " بسیار روشن " است که ازدواج باید بین یک مرد و یک زن باشد. او گفت: مقصود این نیست که از حقوق مردم در زندگی شان نباید حفاظت شود. اما برای کلیسا، ازدواج یک نهاد اجتماعی نیست که بتواند تغییر داده شود. مقوله ای است که به تعالیم اساسی کلیسا تعلق دارد.

گروه شورای پژوهش خانواده در بیانیه ای گفت: تایید ازدواج دو همجنس توسط رییس جمهوری " مایوس کننده است، اما شگفت آور نیست. "

اوباما نظر خود را یک روز پس از آن ابراز داشت که رای دهندگان در ایالت کارولینای شمالی متممی در قانون اساسی ایالت را تصویب کردند که ازدواج را اتحاد بین یک مرد و یک زن تعریف می کند.

حمایت باراک اوباما از همجنسگرایان فضا را در آمریکا با قطب ‌بندی شدیدتری مواجه کرده و اکنون کسانی هستند که با قدرت تمام برای پیروزی میت رامنی در این انتخابات نلاش خواهند کرد.

" برایان براون "، رئیس سازمان ملی ازدواج آمریکا که از مخالفان ازدواج زوجهای همجنسگراست و در کارولینای شمالی ۱.۲ میلیون دلار خرج کرد تا این امر قانونی نشود، می گوید: " چه بر سر اوباما آمد که این امر را به یکی از مهمترین مسائل مبارزات انتخاباتی‌اش تبدیل کرد؟ "

وی همچنین بر این باور است که این موضوع به شدت با احساسات افراد سر و کار دارد و باعث میشود آنها به کمپین انتخاباتی یکی از طرفین پیوسته و کمک مالی اعطا کنند.