یکی از مقامات ارشد جنبش فتح فلسطین اعلام کرد که گفت‌وگوهای میان گروه‌های فلسطینی در هشتم ماه فوریه جاری در قاهره پایتخت مصر برگزار می‌شود.

«جبریل الرجوب» در گفت‌وگو با شبکه المیادین با بیان اینکه همه گروه‌های فلسطینی به این نشست دعوت شده‌اند، گفت: «ما می‌خواهیم روند پایان دادن به اختلاف و ایجاد شراکت در میان گروه های فلسطینی به موفقیت انجامد.»

او همچنین تاکید کرد که جنبش فتح از یک برنامه گفت‌وگوی آزاد بدون هیچ گونه قید و شرطی پشتیبانی می‌کند.

این مقام جنبش فتح افزود : «تفاهمات استانبول و بیانیه دبیران کل گروه‌های فلسطینی در نشست بیرون به عنوان مرجع گفت‌وگو مطرح است.»

الرجوب گفت: «ما مسئولیت را به دوش رای دهندگان فلسطینی و مردم فلسطین سپردیم و مبارزه اصلی آنجاست.»

«موسی ابو مرزوق» عضو دفتر سیاسی حماس امروز(دوشنبه) از تعویق نشست گروه‌های فلسطینی در قاهره خبر داده و گفته بود که تصمیم بر آن شده است که نشست گروه‌های فلسطینی به بعد از ۱۵ فوریه (۲۷ بهمن) موکول شود.

این مقام ارشد حماس درباره تعویق این نشست به علت خاصی ذکر نکرد.

«احمد حلس» از رهبران جنبش فتح هم پیش از این گفته بود که قرار است در نشست قاهره، نظارت بر انتخابات و تعیین لیستهای انتخاباتی و امکان ارائه یک لیست مشترک یا چند لیست انتخاباتی بررسی شود.

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اواخر دی‌ماه گذشته، موعد برگزاری انتخابات پارلمانی، ریاستی و شورای ملی را تعیین کرد و طی حکمی، اعلام شد که انتخابات پارلمانی در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی را ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.