شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی خبر داد ، در سایه بیکاری و نبود درآمد  که پس از مشکلات ناشی محدودیت های اعمال شده برای مقابله با ویروس کرونا به وجود آمده است میزان موارد سرقت از فروشگاه های اسرائیل به شدت افزایش یافته است، چون شهروندان درآمدی برای تهیه غذا ندارند.

 این شبکه تلویزیونی  عبری زبان در این گزارش که بخشی از آن در پایگاه اطلاع رسانی اش هم منتشر شده تاکید می کند شمار موارد سرقت در دوره کرونا به شدت افزایش یافته است  در حالی که کالاهای به سرقت رفته نیز طیف بزرگی را از نان و مواد غذایی گرفته تا دستمال توالت و پستانک بچه را شامل می شود.

 لی آبراموویچ نویسنده این گزارش به نقل از صاحب یکی از سوپرمارکتی ها می‌گوید : امروز مردم همه گرسنه هستند، همین امر باعث شده است که نه تنها فروشگاه های مواد غذایی بلکه حتی داروخانه ها در معرض موجی از سرقت ها قرار بگیرند.

وی می گوید امروز دیگر نمی توان به هیچ اسرائیلی اعتماد کرد، جوان و میان سال و پیرمرد  و بزرگ سال و کودک همه در حال سرقت هستند.

شهروندان هزینه معاش روزانه خود را ندارند دوربین های مدار بسته نشان می دهند که چگونه شهروندان  پنیر سفید و بسته های نان را زیر لباس خود پنهان می کنند و به خارج از فروشگاه می برند.

هر کسی که برای سرقت نان و پنیر می آید به طور حتم خیلی گرسنه است ، یا گرسنه ای در خانه دارد.

به گزارش شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی یکی دیگر از کالاهایی که به شدت طی ماه های اخیر در اسرائیل(مناطق اشغالی) آماج سرقت قرار گرفته ، غذاهای کمکی کودکان است ، پدران زیادی به دلیل بی پولی اقدام به سرقت این کالا از فروشگاه ها می کنند.

مدیر یکی از فروشگاه های زنجیره ای در این باره می گوید این نوع سرقت ها دیگر علنی شده است به طور مثال فردی بعد از ورود به یکی از شعب ما یک قوطی (سرلاک) را از قفسه برداشته و به سرعت پا به فرار گذاشت.

یکی از مهاجران صهیونیست ساکن فلسطین اشغالی که خود را یهودا نامیده در این باره به این شبکه عبری زبان گفت : وقتی فرزندم به من می گوید بابا من گرسنه هستم ، چیزی برای خوردن می خواهم و من مجبور می شوم برایش دو قطعه نان از همسایه قرض بگیرم ، دچار جنون می شوم، حساب دفتری ما در فروشگاه محله نیز پر شده است، دیگر نه تنها قادر به خرید گوشت و نان نیستم بلکه حتی دستمال توالت هم در خانه نداریم.به جایی رسیدم که دیگر هیچ کس جواب تلفنم را نمی دهد چون می داند برای قرض گرفتن با او تماس گرفته ام ، من در اسرائیل دیگر راهی برای کسب درآمد ندارم.