به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، شبکه خبری العربیه در گزارشی به بررسی مسئله هزینه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مصر پرداخت.

در این گزارش اعلام شد که درباره منابع مالی برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مصر شک و تردیدهای فراوانی وجود دارد.

العربیه در این گزارش نامی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مصر که درباره هزینه های تبلیغات انتخاباتی آنها تردید وجود دارد، نبرده است، اما به احتمال فراوان نوک پیکان این انتقادات علیه برخی نامزدهای وابسته به رژیم سابق از جمله " احمد شفیق " و " عمروموسی " نشانه رفته که سابقه حضور در رده های بالای رژیم مبارک مخلوع را دارند.

از سوی دیگر به گزارش الحیات، رای گیری از اتباع مصری مقیم خارج از این کشور همچنان ادامه دارد. اتباع مصری در این مرحله از انتخابات می توانند به نامزد مورد نظر خود از بین ۱۳ نامزد حاضر رای دهند.

" محمد کامل عمرو " وزیرخارجه مصر روز گذشته زمان اخذ رای از اتباع مصری در سفارتخانه ها و دفاتر کنسولی را ۱۲ ساعت تمدید کرده بود.

بنابر نتایج نظرسنجیها در میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مصر "عبدالمنعم ابوالفتوح" از مقامات سابق اخوان المسلمین و "عمروموسی" دبیرکل سابق اتحادیه عرب شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری دارند و نامزدهایی همچون "محمد مرسی" (مورد حمایت اخوان) و "حمدین صباحی" در رده های بعدی قرار دارند.