کوین کرامر، سناتور جمهوری خواه ایالت داکوتی شمالی به خبرنگاران گفت که فکر نمی‌کند جلسه محاکمه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق بیش از یک هفته طول بکشد.

کرامر گفت: تصور نمی‌کنم که یک هفته فراتر رود. من فکر نمی‌کنم اشتیاق زیادی برای کسی وجود داشته باشد.

او توضیح داد که چند روز برای ارائه پرونده کافی است.

محاکمه ترامپ پس از آن مطرح شد که عده‌ای به تحریک رئیس جمهور پیشین آمریکا با حمله به ساختمان کنگره، جریان تایید جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا را به تاخیر انداخت.

وکلای دونالد ترامپ حضور وی در دادگاه سنا برای ادای شهادت درباره نقشش در تحریک حمله کنندگان به کنگره را رد کردند.

بر این اساس، پس از آنکه جیمی راسکین، نماینده دموکرات ایالت مریلند با صدور نامه‌ای از ترامپ خواست به دلیل انکار حقایق و دست داشتن خود در تحریک حمله کنندگان به کنگره، با حضور در مجلس سنا در این باره قسم خورده و شهادت دهد، دو وکیل ترامپ بلافاصله این موضوع را رد کردند. وکلای ترامپ معتقدند همین نامه خود نشان دهنده آن است که دموکرات‌ها هیچ مدرکی در محکوم کردن رئیس جمهور پیشین ندارند.

نظرسنجی مشترک آسوشیتدپرس و مرکز تحقیقات عمومی نورک اعلام کرد ۶۵ درصد جمهوری خواهان با وجود اسناد و مدارک، همچنان بر این باورند که انتخاب بایدن غیرقانونی بوده و ۶۶ درصد از آمریکایی‌ها در مجموع می‌گویند انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور، قانونی بوده است.

ترامپ تنها رئیس جمهوری در تاریخ آمریکاست که دوبار استیضاح شده و همچنین در زمانی که سکاندار کاخ سفید نیست جلسه استیضاحش برگزار می‌شود.