وزارت امور خارجه آمریکا امروز (دوشنبه) از جنبش انصارالله خواست هرگونه حمله نظامی جدید را در داخل و خارج از خاک یمن متوقف کند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت: در حالی که رئیس جمهور برای پایان جنگ در یمن اقداماتی انجام می‌دهد، آمریکا به شدت نگران ادامه حملات حوثی‌ها علیه عربستان است.

در این بیانیه آمده است: ما از حوثی‌ها می‌خواهیم فوراً حملاتی را که بر غیرنظامیان داخل عربستان سعودی تأثیر می‌گذارد، متوقف کنند و هرگونه حمله نظامی جدید را در داخل یمن متوقف کنند، زیرا این کار تنها رنج بیشتری برای مردم یمن به همراه خواهد داشت.

وزارت خارجه آمریکا با اتهام‌زنی به نیروهای یمنی افزود: از انصارالله می‌خواهیم تا از اقدامات بی ثبات کننده خودداری کرده و تعهد خود را برای مشارکت سازنده در تلاش‌های «مارتین گریفیتث» نماینده ویژه سازمان ملل، برای دستیابی به صلح نشان دهند. امروز وقت پایان دادن به این درگیری رسیده است.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا در حالی منتشر شده که ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی روز گذشته (یک‌شنبه) مدعی رهگیری ۴ پهپاد انفجاری شد که انصار الله یمن به سمت عربستان ارسال کرده است.

آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که تصمیم تروریستی خواندن انصارالله یمن را بررسی و حمایت خود از عربستان در جنگ یمن را متوقف خواهد کرد.

این در حالی است که آمریکا با حمایت‌های خود از عربستان و قرارداد‌های تسلیحاتی متعدد موجب تشدید حملات ریاض به یمن طی شش سال جنگ شده است و انصارالله یمن و ارتش و کمیته‌های مردمی برخلاف ائتلاف متجاوز سعودی، هیچگاه مناطق مسکونی را هدف قرار نداده و تنها پاسخ تجاوزات متعدد این ائتلاف و محاصره ظالمانه مردم یمن را داده‌اند و بار‌ها آمادگی خود برای مذاکره پس از توقف جنگ و محاصره را اعلام کردند.