درگیری‌های شدید در استان مأرب برای پنجمین روز متوالی میان نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی و شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی امروز نیز ادامه داشت و نیروهای دولت صنعاء توانستند پایگاه مهم «کوفل» را به کنترل خود در آورند.

به نوشته وبگاه شبکه المیادین، این درگیری‌ها در پنج روز گذشته بیشتر در مناطق «هَیلان» و «المَخْدَره» در شهرستان «صرواح» در غرب استان مأرب و شرق شهرستان «مدغل» تا مرز استان «الجوف» در جریان است.

امروز نیز پس از آنکه نیروهای دولت صنعاء توانستند بلندی‌های «قُرَیضه» در منطقه «جبل مراد» را در استان مأرب به تسلط خود در آورند، درگیری‌ها در این منطقه شدت داشت.

اما در منطقه «صرواح» در غرب استان مأرب، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند پایگاه مهم «کوفل» را آزاد کنند و درگیری‌ها در اطراف پایگاه همچنان جریان دارد. به گفته منابع نظامی یمن در جریان آزادسازی این پایگاه دهها تن از شبه‌نظامیان وابسته به دولت منصور هادی کشته و زخمی شدند.

با آزادی این پایگاه درگیری‌ها به ارتفاعات «الحمراء» کشیده شده است. ارتفاعاتی که مشرف بر شهر مأرب است.

از سوی دیگر جنگنده‌های ائتلاف سعودی نیز ۲۰ مرتبه مناطق مختلف منطقه «صرواح» را در ساعات گذشته بمباران کردند که مانع پیشروی نیروهای دولت صنعاء نبود.

روزنامه الاخبار لبنان روز سه شنبه در گزارشی نوشت که نیروهای یمنی ضمن رسیدن به دیوارهای پشتی سد مهم مأرب واقع در جنوب این شهر، در جبهه‌های «العلم» در شمال مأرب تا «صرواح» در جنوب غرب و «مراد» و «الجوبه» در جنوب این شهر موفق به پیشروی شده‌اند.